Reklama

Reklama

Weekend w kinie: W tarapatach

Sześć filmów: w tym "The Square" - tegoroczny zdobywca Złotej Palmy w Cannes, thriller akcji "American Assassin", kostiumowy "Powiernik królowej" - opisujący najbardziej niezwykłą przyjaźń w historii, a także "Tarapaty", czyli polskie kino młodzieżowe w starym stylu, wchodzi w piątek, 15 września, na ekrany polskich kin.

"The Square" Rubena Östlunda ("Turysta") jest czarną komedią nagrodzoną Złotą Palmą 2017 na festiwalu w Cannes (wielu krytyków i dziennikarzy uznało to za nieporozumienie). Christian (Claes Bang) ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka (Elisabeth Moss) może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących - zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji The Square, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

Reklama

W "Powierniku królowej" laureatka Oscara Judi Dench ("Zakochany Szekspir") ponownie łączy siły z nominowanym do Nagrody Akademii Stephenem Frearsem ("Królowa") i wraca do postaci królowej Wiktorii ("Jej wysokość Pani Brown"). Film opowiada niezwykłą historię nieprawdopodobnej i niecodziennej przyjaźni między królową Wiktorią i młodym urzędnikiem Abdulem Karimem (Ali Fazal), który stał się dla królowej duchowym przewodnikiem i oddanym przyjacielem. W 1887 roku Abdul przybył z dalekich Indii do Wielkiej Brytanii, by - w roku złotego jubileuszu królowej - obdarować ją cennym medalem, będącym wyrazem uznania i wdzięczności. Niespodziewanie zyskał wielką sympatię wiekowej Wiktorii. Ta niezwykła przyjaźń stała się przyczyną wielu kłopotów - wystawiła na szwank relacje władczyni z rodziną i sądem.

Wyreżyserowane przez Martę Karwowską "Tarapaty" to kino młodzieżowo-familijne w starym stylu, inspirowane "Wakacjami z duchami" i "Panem Samochodzikiem". Przyjaźń to wcale nie taka prosta sprawa i Julka dobrze o tym wie. Ma 12 lat, chodzi do szkoły z internatem i jeszcze nigdy nie miała prawdziwej przyjaciółki. Zaczynają się wakacje, a razem z nimi kłopoty. Julka zamiast do rodziców w Kanadzie, trafia do ciotki w Warszawie. W tej samej kamienicy mieszka Olek. Kiedy dzieciakom wpada w ręce plan prowadzący do skarbu, zaczyna się przygoda. Na drodze do rozwiązania zagadki staje złodziejska szajka, niania - nałogowa palaczka i podejrzany pożeracz cukierków. Nikt nie jest tym za kogo się podaje, a wyścig z czasem trwa. Żeby wyjść cało z tej historii, Julka musi pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń.

Mitch Rapp (Dylan O’Brien) - główny bohater thrillera "American Assassin" - stracił ukochaną w ataku terrorystycznym. Od tej chwili jego jedynym celem jest zemsta. Oficer szkoleniowy CIA Stan Hurley (Michael Keaton) wie, że taki człowiek to dla agencji skarb. Szczególnie jeśli uda się go wzbogacić o pewien szczególny zestaw umiejętności, który uczyni go maszyną do zadań specjalnych. Hurley potrafi tego dokonać. Zanim szkolenie dobiegnie końca, Mitch będzie miał okazję wykazać się w akcji. Według danych wywiadu grupa terrorystów planuje atak z użyciem ładunku atomowego. Wiele wskazuje na to, że jednym z nich jest dawny uczeń Hurleya (Taylor Kitsch). Kogoś takiego może wytropić i zneutralizować tylko ktoś taki jak Mitch Rapp.

Valerie Remercier, znana wszystkim z roli mamy Mikołajka, wyreżyserowała i gra główną rolę w komedii "Nie ma tego złego...". Marie-Francine po odejściu męża i utracie pracy jest zmuszona wrócić do domu... rodziców. Jej córki i rodzina od razu organizują dla niej pomoc - piszą dla niej CV, przedstawiają kolejnych kandydatów na partnera, a nawet proponują udział w programie ''Rolnik szuka żony''. Ale czy może być jeszcze gorzej? Marie-Francine musi zweryfikować swoją filozofię życia. Tym bardziej, że spotyka Miguela, czarującego kucharza, który znalazł się w podobnej sytuacji jak ona. Czy Marie-Francine potrafi wykorzystać ten uśmiech od losu i odnaleźć na nowo radość życia?

Romain Duris wciela się w tytułową rolę w filmie Pascala Chaumeila "Zabójczy Jacques" Jego bohater mieszka w małym mieście, w którym po zamknięciu fabryki wszyscy mieszkańcy stracili pracę. Dziewczyna od niego odeszła, a długi rosną z dnia na dzień. Gdy już wydaje się, że gorzej być nie może, Jacques dostaje propozycje nie do odrzucenia od miejscowego bukmachera i mafioso (Michel Blanc). Ma... zamordować mu żonę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy