Reklama

Reklama

Weekend w kinie: W cieniu tragedii

Tylko cztery filmy wchodzą w piątek, 9 września, na ekrany polskich kin. Wśród nich jest długo oczekiwany "Smoleńsk".

W "Smoleńsku" Antoni Krauze odsłania kulisy tragedii, która wstrząsnęła całą Polską. 10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami - członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia - ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) - dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej - próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać...

Reklama

Dwukrotny zdobywca Oscara Robert De Niro gra jedną z głównych ról w "Kamiennych pięściach", opowieści o jednym z najsłynniejszych bokserów wszech czasów. Roberto Durán (Edgar Ramirez) wychowuje się na ulicy, gdzie rządzi prawo pięści. Umiejętności, które zdobywa, walcząc o przetrwanie, stają się jego przepustką do lepszego świata. Na profesjonalnym ringu pojawia się po raz pierwszy w wieku 16 lat i niedługo po tym zyskuje przydomek "Manos de Piedra", czyli kamienne pięści. Jak się jednak okazuje, na szczyt zmierza trudną i niebezpieczną drogą. Wielki talent może bowiem nie wystarczyć, by raz na zawsze uwolnić się od życia w nędzy. Czy będzie gotowy na starcie z niepokonanym Sugar Rayem Leonardem (Usher)? Czy nieokrzesany chłopak stanie się mężczyzną zdolnym zadziwić cały świat?

Lee Weathers (Kate Mara) - główna bohaterka thrillera "Morgan" - to korporacyjna ekspertka od rozwiązywania problemów. Pewnego dnia zostaje wysłana do zbadania okoliczności przerażającego wypadku. Odkrywa, że doszło do niego z winy pozornie niewinnego "człowieka", który jest równie tajemniczy jak i niebezpieczny. Tym człowiekiem jest Morgan - istota z syntetycznym DNA, dzieło bioinżynierów, kolejny krok w ewolucji. Po pierwszym miesiącu chodzi i mówi, a po pół roku przekracza najśmielsze oczekiwania swoich twórców. Jest enigmatyczna i nieprzewidywalna - to laboratoryjny twór wyposażony w zdolność do przeżywania emocji, ale też w cechy, które sprawiają, że zaciera się granica między istotą ludzką a sztuczną. Co się stanie, gdy dzieło przerośnie twórcę? I co tak naprawdę jest bardziej niebezpieczne - genetycznie zaprojektowany cud nauki czy korporacja, która za nim stoi?

Szwedzki dramat "Nastolatki" to odważna opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni i zmaganiu się z własnymi lękami. Kim, Bella i Momo, trzy prześladowane w szkole nastolatki, przechodzą przez trudny okres dojrzewania. Otoczone przez mroczny świat nastoletniej przemocy, zmarginalizowane i zagubione, mają tylko siebie. Wszystko się zmienia, gdy w ogrodzie jednej z nich znajdują magiczny kwiat, którego sok zamienia dziewczęta w chłopców. Zmienia się nie tylko ich płeć, ale także ich reakcja na to, co znały do tej pory z perspektywy dziewczyn. Momo i Bella zdają sobie sprawę, że to tylko zabawa i udawanie. Jednak dla Kim, która nie jest pogodzona ze swoją płcią, bycie chłopcem jest czymś więcej. W swojej nowej skórze wreszcie czuje się ze sobą dobrze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama