Reklama

Weekend w kinie: Ucieczka i wybawienie

Dystrybutorzy nie wierzą, że zamiast grillowania Polacy wybiorą w długi majowy weekend seans w kinie, stąd w piątek, 28 kwietnia, wprowadzają jedynie dwie premiery: thriller "Uciekaj" oraz kryminał "Wybawienie". Mamy nadzieję, że widzowie ich zaskoczą, tym bardziej, że na ekranach wciąż granych jest wiele wartościowych produkcji, które warto zobaczyć.

Psychopatyczny morderca, religijni fanatycy i nierozwiązana sprawa zaginionych dzieci. Wszystko to w thrillerze "Wybawienie" - ekranizacji trzeciego już bestsellerowego kryminału napisanego przez mistrza gatunku Jussiego Adler-Olsena, autora stawianego na równi z Henningiem Mankellem, Stiegiem Larssonem i Jo Nesbø. Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma czegoś takiego jak sprawy, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi. Carl i Assad trafiają na trop grupy religijnych fanatyków, którzy nigdy nie zgłosili zaginięć swoich podopiecznych. Detektywi rozpoczynają śmiertelnie niebezpieczną grę z psychopatycznym mordercą, który wystawi wiarę bogobojnych rodziców na najwyższą próbę.

Reklama

Wstrząsający thriller "Uciekaj!" Jordana Peele'a to historia młodego czarnoskórego chłopaka, Chrisa Washingtona (Daniel Kaluuya), który wybiera się z zapoznawczą wizytą do posiadłości rodziców jego białej dziewczyny - Rose (znana z serialu "Dziewczyny" Allisson Williams). Szybko orientuje się, że sytuacja panująca w domu jest, mówiąc delikatnie, dziwna. Nie spodziewa się jednak, że powodem zaproszenia nie jest wyłącznie chęć poznania go przez rodziców Rose. Chris wierzy, że nerwowa atmosfera panująca w domu Armitage'ów wynika z przyczyn rasowych. Kiedy odkrywa, że wielu czarnych zaginęło w okolicy, wpada w rodzaj paranoi. Niedługo na jaw wychodzi zadziwiająca prawda. Prawda, jakiej nie mógł się spodziewać.

W polskich kinach wciąż grane są też takie filmy, jak:

"Szybcy i wściekli 8", którzy jeszcze przed premierą w naszym kraju pobili rekord "Gwiezdnych wojen: Przebudzenia mocy" i zanotowali najlepsze otwarcie w historii kina. W kolejnej odsłonie serii zobaczymy na ekranie gwiazdy cyklu: Vina Diesela, Dwayne’a Johnsona i Jasona Stathama. Na ekranie pojawi się też nowa bohaterka - tajemnicza kobieta (Charlize Theron), która wciąga Doma (Diesel) w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki, przez co mężczyzna zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów, jakich nie widzieliśmy dotąd w kinie. Od wybrzeży Kuby, przez ulice Nowego Jorku, po lody arktycznego morza Barentsa "szybcy i wściekli" przemierzą świat, by powstrzymać zło i chaos. I uratować tego, który uczynił ich rodziną.

Nagrodzony Oscarem irański "Klient" to historia młodego małżeństwa, które musi nieoczekiwanie opuścić swoje mieszkanie. Wprowadzają się do użyczonego przez znajomego lokalu w centrum Teheranu, nie zdając sobie sprawy, kto był jego poprzednim najemcą. Gdy w nowym mieszkaniu nieznany sprawca napada na kobietę, jej mąż rozpoczyna prywatne śledztwo. Mężczyzna usiłuje za wszelką cenę, bez pomocy policji, dotrzeć do agresora, by poznać motywy jego działania. Seria nieoczekiwanych wydarzeń w dramatyczny sposób zmieni życie małżonków. "Klient" to pełna napięcia opowieść o dwójce kochających się ludzi i o tym, jak seria drobnych, pozornie właściwych decyzji potrafi zachwiać związkiem.

"W sieci" to nowe dzieło koreańskiego reżysera Kim Ki-duka. Główny bohater jest ubogim rybakiem wiodącym proste, ale szczęśliwe życie u boku żony i córki na północnym brzegu rzeki, która dzieli obie Koree. Codziennie łowi ryby w pobliżu newralgicznego punktu i straż graniczna zna go już na tyle dobrze, by ufać, że nie przekroczy niewidzialnej granicy na wodzie. Pewnego dnia jednak sieć poławiacza wplątuje się w silnik łodzi i mężczyzna nie może nic zrobić, by powstrzymać dryfowanie łajby na południe. Po dotarciu do brzegu, zostaje natychmiast zatrzymany przez południowokoreańskich żołnierzy. Ambitny oficer przesłuchujący uznaje rybaka za szpiega. Dla nieszczęśnika zaczyna się gehenna, która zdaje się nie mieć końca.

"Ghost in the Shell" to ekranizacja kultowej mangi autorstwa Masamune Shirow. W 1995 roku została ona przeniesiona na ekran w postaci anime. Major Mira Killian (Scarlett Johansson), jedyna taka na świecie cyborgiczna hybryda człowieka i robota, stoi na czele elitarnej Sekcji 9, jednostki specjalizującej się w walce z najniebezpieczniejszymi przestępcami. Sekcję 9 czeka największe wyzwanie w historii jednostki. Stanie przed obliczem wroga, którego jedynym celem jest wymazanie postępów technologii wirtualnej potężnej organizacji Hanka Robotics. Film Ruperta Sandersa to jedna z najbardziej oczekiwanych premier roku. Nie tylko ze względu na liczne sceny nagości bohaterki granej przez Johansson.

Nagrodzone na festiwalu w Cannes "American Honey" to szalone love story w reżyserii jednej z najciekawszych reżyserek współczesnego kina, Andrei Arnold. 18-letnia Star (debiutująca na ekranie Sasha Lane) o niczym bardziej nie marzy, niż o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni porzuca dotychczasowe życie i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie przygody i łatwych pieniędzy. Włóczęga jest ich codziennością, motele ich domem, a życie - niekończącą się zabawą w rytmie popularnych hitów. Przewodzi im Crystal (Riley Keough, decydująca o tym, kto zostanie przyjęty do grupy, a kto z niej wyrzucony. Jej najbliższy współpracownik - Jake (Shia LaBeouf) - bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy