Reklama

Reklama

Weekend w kinie: Thor i mordercy

Aż jedenaście filmów wchodzi w piątek, 27 października, na ekrany polskich kin. Dodatkowo już od środy prezentowana jest na nich superprodukcja "Thor: Ragnarok" - kolejna ekranizacja komiksów Marvela opowiadająca o następcy asgardzkiego tronu.

W filmie "Thor: Ragnarok", trzeciej odsłonie przygód syna Odyna, tytułowy bohater (Chris Hemsworth) zostaje uwięziony po drugiej stronie wszechświata. Osłabiony i pozbawiony młota musi znaleźć sposób, by powrócić do Asgardu i stawić czoła bezwzględnej Heli (Cate Blanchett) oraz powstrzymać Ragnarok - "zmierzch bogów", zagładę świata i całej asgardzkiej cywilizacji. Przedtem jednak musi stanąć do gladiatorskiego pojedynku na śmierć i życie z byłym sprzymierzeńcem i członkiem drużyny Avengers - niesamowitym Hulkiem (Mark Ruffalo)!

Reklama

Filmem "Ghost Story" uznany reżyser David Lowery powraca do tematu straty, dziedzictwa oraz odwiecznego pragnienia odnalezienia sensu istnienia. Niedawno zmarły mężczyzna (Casey Affleck) powraca do domu jako duch w białym prześcieradle, by przynieść pocieszenie swej złamanej rozpaczą żonie (Rooney Mara). Szybko orientuje się, że jest niewidzialny, odłączony od realnej czasoprzestrzeni. Może tylko patrzeć, jak życie, które znał i kobieta, którą kocha, oddalają się od niego. Coraz bardziej niezauważalny, skazany na zapomnienie, przebywa niezwykłą podróż, konfrontując się z bezmiarem egzystencji.

Jedna z najbardziej przerażających, oryginalnych i popularnych serii grozy powraca w wielkim stylu. "Piła: Dziedzictwo" to już ósma odsłona kultowego dla wielu widzów cyklu. Miasto paraliżuje strach, gdy policja odkrywa kolejne zmasakrowane zwłoki. Media rozdmuchują teorię o seryjnym mordercy, ale detekty­wom nie udaje się ustalić żadnego wspólnego mianownika, który łą­czyłby wszystkie zabójstwa. Aż do dnia, gdy na jaw wyjdzie jeden ma­kabryczny szczegół, który rzuci podejrzenie na dobrze znanego policji mordercę Johna Kramera. Problem w tym, że Kramer nie żyje...

Komediowy horror "Śmierć nadejdzie dziś" to nowa produkcja Blumhouse, mistrzów kina grozy z suspensem ("Uciekaj!", "Split"). Znana z "La La Land" Jessica Rothe wciela się w ich kolejnym przedsięwzięciu w studentkę, która każdego ranka budzi się, by na nowo przeżyć... dzień swej śmierci (a przy okazji urodzin) i w końcu poznać tożsamość mordercy. Każdego dnia odkrywa więcej przerażających szczegółów, które doprowadziły do zamordowania jej.

Wimbledon 1980. Cały świat wstrzymuje oddech - rozpoczyna się finałowy mecz. Björn Borg (Sverrir Gudnason), najlepszy tenisista na świecie, będzie bronił po raz piąty tytułu mistrza. Chłodny, opanowany i skuteczny - jest ulubieńcem publiczności. Nikt jednak nie wie o dramacie rozgrywającym się poza kortem: niespełna 24-letni tenisista jest fizycznym i psychicznym wrakiem, wyniszczonym przez mordercze treningi, które rujnują także jego życie prywatne. Przeciwnik Borga to 20-letni John McEnroe (Shia LaBeouf), porywczy i wybuchowy, zdeterminowany, by zająć miejsce swojego dotychczasowego idola. "Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem" to historia dwóch mężczyzn, którzy zmienili oblicze tenisa i stali się legendami, ale też o cenie, jaką musieli za to zapłacić.

W swoim najnowszym filmie słynny fiński reżyser Aki Kaurismäki nie pozostaje głuchy na echa wzbierającej na całym świecie fali ksenofobii i nacjonalizmu, ale swoim zwyczajem potrafi przebić się przez warstwę smutku, by zaoferować widzom porcję niełatwego optymizmu i zaraźliwego poczucia humoru. "Po tamtej stronie" to historia mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację, ale na jego drodze staje Khaled - uciekinier z Syrii. Spotkanie to będzie początkiem nietypowej przyjaźni.

"Łagodna", pokazywana w konkursie głównym tegorocznego festiwalu w Cannes, to trzeci fabularny film Siergieja Łoźnicy (“Szczęście ty moje", "We mgle"). Inspirowana nowelą Dostojewskiego opowieść, prowadzi nas w krainę zbrodni bez kary. Reżyser przenosi widzów na prowincję współczesnej Rosji. Kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy (Wasilina Makowcewa), otrzymuje zwrot paczki, którą wysłała do męża przebywającego w więzieniu. Wszelkie informacje, które stara się zdobyć, okazują się jednak "tajemnicą państwową". W końcu postanawia sama pojechać do uwięzionego. Reżyser prowadzi swoją bohaterkę przez kolejne kręgi piekła skorumpowanej na wszystkich poziomach instytucjonalnych i moralnych Rosji, w duchu arcydzieł rosyjskiej kinematografii.

O rytualnym obrzezaniu zwanym ukwaluka opowiada "Inxeba. Zakazana ścieżka". W niektórych rejonach RPA do dziś praktykuje się rytuał męskiej inicjacji, którego przebieg jest ściśle strzeżoną tajemnicą. Jednym z jej strażników jest Xolani, który raz do roku wraca w rodzinne strony i jako mentor pomaga młodym uczestnikom obrzędu. Jego nowy podopieczny, Kwanda, na co dzień żyje w mieście i ma niewiele wspólnego z tradycjami swoich przodków. Pod presją ojca zgadza się wziąć udział w ceremonii. Szybko jednak odkrywa prawdziwe intencje Xolaniego i kwestionuje sens całego rytuału.

"Skazany" to elektryzujący thriller sensacyjny, który przenosi widzów w sam środek jednego z najgorszych zakładów karnych w USA. Biznesmen Jacob Harlon (Nikolaj Coster-Waldau) trafia do więzienia po spowodowaniu śmiertelnego wypadku. By przetrwać za kratkami, musi nauczyć się obowiązujących w zakładzie karnym reguł, ale również wyrachowania i sprytu. Z czasem Jacob zacznie rozumieć, że jedyną gwarancją na przeżycie jest dołączenie do któregoś z więziennych gangów. Decyzja, którą podejmie, uratuje go od śmierci, ale napiętnuje na resztę życia. Wkrótce po wyjściu z więzienia, przywódcy gangu zmuszą Jacoba do przeprowadzenia zbrojnej operacji przeciwko największym rywalom z ulic Kalifornii. Były skazaniec, chcąc nie chcąc, znajdzie się w sytuacji, w której zaciągnięte długi możne spłacić wyłącznie przelaną krwią.

W horrorze "Leatherface" poznajemy prawdziwą twarz jednego z najbardziej przerażających bohaterów w historii kina. W zapomnianym przez świat szpitalu psychiatrycznym na amerykańskiej prowincji przetrzymywane są dzieci o zaburzeniach tak niebezpiecznych, że medycyna nie widzi dla nich ratunku. Przemoc fizyczna i psychiczna, gwałty i terror są tutejszą codziennością. Pewnego dnia grupa pacjentów ucieka, porywając młodą pielęgniarkę. Na ich czele stoi ten, który wkrótce krwawo zapracuje sobie na tytułowy przydomek. Tropem uciekinierów rusza ambitny i bezlitosny szeryf, który okaże się przeciwnikiem godnym najgorszego psychopaty.

"Dziewczyna bez rąk" to subtelna, nieco baśniowa i poruszająca animacja, która uczy, że nie należy tracić wiary w innych ludzi. Jak daleko jest w stanie posunąć się człowiek, by ocalić dorobek całego życia? Pewien młynarz, chcąc ratować swój majątek, sprzedaje córkę diabłu. Niewinnej dziewczynie udaje się jednak wyrwać z czarciej pułapki, lecz musi zapłacić cenę - zyskując wolność zostaje pozbawiona rąk. To doświadczenie jest początkiem nowej drogi życia, na której po opuszczeniu rodzinnego domu, spotyka dobrodusznego ogrodnika, życzliwą boginię wody, mężnego księcia...

Animacja "Między nami wampirami" to komedia familijna oparta na motywach bestsellerowego cyklu książek Angeli Sommer-Bodenburg. Trzynastoletni Tony od najmłodszych lat fascynuje się wszystkim co niesamowite. Nie straszne mu ani cmentarze, ani stare zamczyska. Kiedy rodzice zabierają go na wycieczkę do odległej Transylwanii, radość chłopca nie zna granic. Wszystko staje się jeszcze ciekawsze i zabawniejsze, gdy na miejscu Tony poznaje... prawdziwego wampira. Rudolf podobnie jak on sam ma trzynaście lat i jest najbardziej rozrywkowym przedstawicielem swojego gatunku. Od straszenia ludzi woli robienie im psikusów, a nad picie krwi przekłada smak soku z buraczków! Odtąd Tony i jego nowy kumpel wampirek przeżyją razem wiele zdumiewających przygód, odkryją sekret latających krów oraz pokrzyżują złośliwe plany Pana Kołeckiego - niestrudzonego łowcy wampirów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy