Reklama

Reklama

Weekend w kinie: Paskudy, zakonnice i pokemony

Siedem produkcji, a wśród nich familijny "Dzień czekolady" - z gwiazdami polskiego kina w obsadzie, "Pokémon Detektyw Pikachu" - pierwszy film aktorski osadzony w świecie tytułowych potworków i przerażający horror "Herezja" - z akcją osadzoną w kobiecym zakonie, weszło na ekrany naszych kin w ostatni dzień maja.

Wyreżyserowany przez jacka Piotra Bławuta "Dzień czekolady" to opowieść o tęsknocie, miłości i wyobraźni tak potężnej, że niemożliwe staje się możliwe, zmieniając życie wszystkich bohaterów na zawsze. W obsadzie filmu znaleźli się m.in. Magdalena Cielecka, Dawid Ogrodnik i Tomasz Kot. Ekranizacja pełnej magii książki opowiada o przygodach Moniki (Julia Odzimek) i Dawida (wnuk Zbigniewa Wodeckiego - Leo Stubbs). Dwójkę niezwykłych bohaterów połączy, nie tylko przyjaźń, ale też wspólny sekret. Odkryją świat, w którym żyją zjadacze poniedziałków, wtorków i kolejnych dni tygodnia. Czy uda im się spełnić marzenie i cofnąć czas? Poznaj z nimi tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu, który za pomoc żąda zapłaty w czekoladzie. Może dowiesz się również, kim tak naprawdę jest tajemnicza kotka, którą przygarnął Dawid i dlaczego Monika chodzi w hawajskiej spódniczce hula. A jeśli będziesz mieć odwagę, nie zamykaj oczu i zmierz się ze złą wiedźmą, wykradającą dzieciom ich drogocenne wspomnienia!

Reklama

Główną bohaterką przerażającego horroru "Herezja" jest młoda kobieta o imieniu Persefona (Hannah Arterton), która zostaje fałszywie oskarżona o czary i skazana na śmierć. Przed egzekucją ratuje ją interwencja tajemniczej Matki Wielebnej. Samozwańcza przywódczyni religijna oferuje Persefonie pomoc. Warunkiem jest wstąpienie do zakonu i zamieszanie w murach odosobnionego klasztoru, gdzie pokutę za grzechy odbywa już niewielka grupa upadłych kobiet. Po przybyciu na miejsce dziewczyna nękana jest przerażającymi wizjami i wkrótce uświadamia sobie, że ponury klasztor - tak naprawdę - jest siedliskiem zła, które wykracza daleko poza ludzkie pojmowanie.

Akcja widowiskowej ekranizacji gry wideo "Pokémon Detektyw Pikachu" rozpoczyna się w momencie, kiedy niezrównany prywatny detektyw Harry Goodman znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a jego 21-letni syn Tim (Justice Smith) próbuje ustalić, co się wydarzyło. W śledztwie pomaga mu były partner Harry'ego - detektyw Pikachu, przezabawny, dowcipny i uroczy Pokémon, który potrafi wprawić w osłupienie nawet samego siebie. Tim i Pikachu, którzy odkrywają, że są w stanie się ze sobą porozumiewać, łączą siły, aby rozwikłać tajemniczą zagadkę, przeżywając jednocześnie trzymającą w napięciu przygodę. Wspólnie poszukują poszlak, przemierzając rozświetlone neonami ulice Ryme City - rozległej, nowoczesnej metropolii, w której ludzie i Pokémony żyją tuż obok siebie w hiperrealistycznym świecie. Spotykają na swojej drodze różne Pokémony i odkrywają wstrząsający spisek, który może położyć kres tej harmonijnej koegzystencji i zagrozić całemu światu Pokémonów.

Tytułowi bohaterowie animacji "Paskudy. Uglydolls" są miłe, bystre i życzliwe, ale nietypowa uroda wyklucza je ze świata pięknych lalek, które mają nieść radość dzieciom. Pogodzone z losem wiodą spokojny żywot w położonej na uboczu mieścinie Uglyville. Dla małej zadziornej Moxy to jednak za mało. Ona pragnie poznać świat i zrozumieć, dlaczego Paskudom nie dane jest trafiać do rąk dzieciaków. Razem z grupą przyjaciół przedostaje się do skostniałego, pełnego reguł miasta lalek idealnych. Wszystko tu jest eleganckie, symetryczne, ale zimne i pozbawione uroku. Czy poczucie humoru i niespożyta energia Moxy może to zmienić i udowodnić, że nie trzeba być idealnym, by być wspaniałym?! Czy Paskudy mają szansę spełnić swoje marzenie i nieść radość dzieciom?

Rozgrywający się w Nowym Jorku melodramat "Słońce też jest gwiazdą" to adaptacja bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej powieści Nicoli Yoon, utalentowanej pisarki specjalizującej się w literaturze adresowanej do młodzieży. Pragmatyczka przypadkiem spotyka na nowojorskiej ulicy rozmarzonego chłopaka, który ratuje ją przed groźnym wypadkiem. To miłość od pierwszego wejrzenia, zwłaszcza z jego strony. Okazuje się, że oczarowany Daniel ma tylko 24 godziny, by przekonać dziewczynę o wielkiej sile swego uczucia oraz o tym,  że jest ono nie tylko nagłe, ale i szczere. Jego przeciwnikiem jest, prócz nastawieniami dziewczyn czas - rodzina Natashy ma opuścić USA następnego dnia.

Tytuł filmu Camille'a Vidal-Naqueta "Sauvage" to po francusku dziki, nieudomowiony. Taki właśnie jest Léo, główny bohater tej produkcji. Najbardziej na świecie ceni swoją wolność, to że może iść i spać, gdzie chce. Tak naprawdę to wszystko, co właściwie posiada. Léo mieszka na ulicy i żeby przeżyć, spotyka się z mężczyznami za pieniądze. Jego najbliższy przyjaciel też się prostytuuje, ale ponieważ jest silniejszy, potrafi go obronić przed innymi chłopakami i niebezpiecznymi klientami. Léo bardzo by chciał, żeby ich przyjaźń przerodziła się w coś więcej, jednak w ich świecie nie ma miejsca na takie uczucia.

Holenderski dramat "To boli" rozgrywa się w realiach szkoły średniej, a jego tłem są prześladowania słabszych, mniej popularnych czy po prostu innych. To film o odkrywaniu siebie, swojej seksualności oraz o jej postrzeganiu przez rówieśników. Danny nie lubi być w domu, gdzie czeka na niego tylko chora matka. Uwielbia za to brylować w szkole, gdzie jest gwiazdą, wyznaczającą trendy. Jednocześnie jest najokrutniejszym prześladowcą innych uczniów. Jedną z jego ofiar jest koleżanka z klasy, o której wiadomo, że woli dziewczyny. Spirala prześladowań nakręca się i wszystko niepokojąco zmierza do tragicznego zakończenia. Co można zrobić, aby to powstrzymać?


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje