Reklama

Reklama

Weekend w kinie: Między niebem a piekłem

Tylko dwa filmy - religijny "Wywiad z Bogiem" i horror "Belzebub" - wchodzą na ekrany polskich kin w piątek, 19 kwietnia. W poniedziałek dołączy do nich kolejna z premier - animacja "Praziomek".

Religijny "Wywiad z Bogiem" to kameralny, skłaniający do myślenia dramat, który kładzie nacisk na pytania, a nie odpowiedzi. Film daje widzom spojrzenie na autentyczne zmagania, z jakimi spotykają się ludzie podczas swojej podróży odkrywania wiary. Po powrocie do domu z wojny w Afganistanie, dziennikarz Paul Asher (Brenton Thwaites) stara się poradzić sobie z następstwami swoich doświadczeń, nieudanego małżeństwa i jego umierającej wiary. Nie wiedząc, do kogo się zwrócić, zanurza się głęboko w coś, co może okazać się historią jego życia - wywiadzie z tajemniczym mężczyzną (David Strathairn), który twierdzi, że jest Bogiem. O co ciekawski reporter prosi Boga? O co każdy z nas by zapytał?

Reklama

Akcja horroru "Belzebub" rozgrywa się na granicy Meksyku z USA, gdzie doszło do serii dzieciobójstw. Agent Emmanuel Ritter prowadząc śledztwo w tej sprawie odkrywa, że tajemnicze zbrodnie są prawdopodobnie związane z nadejściem dawnego demona, Belzebuba. Aby powstrzymać falę krwawych morderstw i skonfrontować się ze złem w najczystszej postaci, Ritter będzie musiał najpierw stawić czoła samemu sobie.

Pełna humoru animacja "Praziomek" to opowieść o zakręconym poszukiwaczu przygód i jego niezwykłym przyjacielu, który oficjalnie nie istnieje. Charyzmatyczny sir Lionel Frost to najwybitniejszy na świecie tropiciel mitów i potworów. W każdym razie za takiego sam się uważa. Problem w tym, że cieszy się raczej opinią postrzelonego dziwaka niż szacownego naukowca. Nic dziwnego zatem, że chętnie skorzysta z okazji, by udowodnić całemu światu, jaki to z niego Indiana Jones. Na listowne zaproszenie pewnego tajemniczego obywatela wyrusza w dzikie ostępy Ameryki Północnej, by odnaleźć i ujawnić najbardziej tajemniczą z mitycznych istot - brakujące ogniwo, czyli najbliższego przodka człowieka zwanego także Wielką Stopą. Wraz z autorem listu sir Lionel wyrusza w dalszą pełną przygód podroż, by dokonać odkrycia znacznie większego niż kiedykolwiek mógł marzyć!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje