Reklama

Reklama

Weekend w kinie: Kosmici atakują

Sześć filmów wchodzi na ekrany polskich kin w piątek, 24 czerwca. Najgłośniej jest z całą pewnością o sequelu słynnego "Dnia Niepodległości", superprodukcji Rolanda Emmericha z 1996 roku. Wśród premier są też dwie francuskie komedie "Lolo" i "Wszyscy albo nikt".

Akcja filmu "Dzień Niepodległości: Odrodzenie" rozgrywa się dwadzieścia lat po pierwszej części. W starciu, które zapisało się na kartach historii jako Wojna 1996 roku, zginęła ponad połowa ludzi. Ci, którzy przetrwali, odbudowali świat. Ziemia powoli stanęła na nogi. Prezydent Lanford - pierwsza kobieta piastująca to stanowisko w USA - dba o to, by naukowcy kontynuowali badania i pracę nad programem obrony Ziemi. Czy to wystarczy, gdy kosmici powrócą? Oni też zdążyli odpowiednio się przygotować... W rolach głównych znani z pierwszej części: Jeff Goldblum i Bill Pullman, a także Liam Hemsworth, Maika Monroe i Charlotte Gainsbourg.

Reklama


Oparty na motywach powieści "Lady Susan" Jane Austen "Przyjaźń czy kochanie?", to pełna intryg historia miłosna rozgrywająca się na salonach osiemnastowiecznej Anglii. Piękna wdowa Lady Susan Vernon (Kate Beckinsale) przyjeżdża do rezydencji swoich teściów, aby przeczekać plotkarską burzę, której jest bohaterką. Mając opanowaną do perfekcji sztukę uwodzenia, planuje znaleźć odpowiednią partię nie tylko dla pięknej córki, ale i dla siebie. O pomoc zwraca się do swej przyjaciółki Alice (Chloe Sevigny). Tymczasem jednak dwóch niezwykle przystojnych i przebiegłych zalotników pokrzyżuje jej plany.

Po sukcesach "2 dni w Paryżu" i "2 dni w Nowym Jorku" nominowana do Oscara Julie Delpy ponownie staje za kamerą, aby rozbawić widzów w swojej najnowszej komedii - "Lolo". Wioletta (Delpy) jest po czterdziestce i właśnie przeżywa drugą młodość, spędzając wakacje życia na południu Francji u boku nowego partnera. Jean-René (Dany Boon) może nie jest typem eleganta, za to charakteryzują go nieprzeciętne poczucie humoru i spontaniczność, które udzielają się nieco sztywnej i pedantycznej Wioletcie. Kłopoty zaczynają się, gdy zakochana para wraca razem do Paryża. Tam następuje brutalne zderzenie z rzeczywistością, a dokładnie z zaborczym, nastoletnim synem Wioletty, który zrobi wszystko, by zniechęcić kochanka matki i pozbyć się go raz na zawsze.

"Wszyscy albo nikt" to słodko-gorzka refleksja nad palącą kwestią multikulturowości. Tragikomedia bazuje na prawdziwej historii Hibata Tabiba, w którego wciela się... rzeczywisty syn bohatera - Kheiron, popularny nad Sekwaną komik irańskiego pochodzenia. Akcja zawiązuje się na początku lat 80. W wyniku irańskiej rewolucji islamskiej, skutkującej obaleniem szacha Mohammada Rezy Pahlawiego przez zwolenników ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego, bohater wraz z żoną Fereshteh i synkiem jest zmuszony wyemigrować z kraju do Francji. Tutaj, w powiecie Seine-Saint-Denis, przybysze próbują zasymilować się z lokalną społecznością.

Turecka "Blokada" - odkrycie zeszłorocznego festiwalu w Wenecji, gdzie film otrzymał trzy nagrody - to zaskakująco celna, porażająca wizualnie wizja współczesnego świata, który przenika wszechobecna atmosfera inwigilacji, zagrożenia terroryzmem i społecznego szaleństwa. Na obrzeżach 14-milionowej metropolii, w atmosferze społecznych napięć, lęku i podejrzliwości, dochodzi do spotkania dwóch braci, którzy nie widzieli się od 20 lat. Kadir wychodzi z więzienia pod warunkiem tajnej współpracy z policją. Będzie musiał zaskarbić sobie zaufanie pełnego podejrzeń, opuszczonego przez żonę i dzieci Ahmeta. Jednak bracia nie zdają sobie sprawy, że prawdziwe zagrożenie czyha bliżej, niż im się wydaje...


Dina, główna bohaterka duńskiej "Wszystkowidzącej", ma umiejętność zaglądania w głąb każdego człowieka i rozpoznawania jego zamiarów. Jej matka, po której to odziedziczyła, zostaje wezwana do zamku, aby pomogła rozwiązać sprawę morderstwa rodziny królewskiej. Na drugi dzień po Dinę przyjeżdża tajemniczy Drakan. Okazuje się, że to pułapka, a Drakan chce przejąć władzę. Dziewczynka trafia do lochu, gdzie poznaje jedynego spadkobiercę króla, Nico, który jest uznawany za winnego wymordowania swojej rodziny. Dina chce uciec z zamku, ale aby to zrobić, będzie musiała przejść przez legowisko smoków. Będzie to wyjątkowa trudna i obfitująca w niebezpieczne przygody przeprawa...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje