Reklama

Weekend w kinie: Drogi do domu

Dramaty biograficzne "Lion. Droga do domu" oraz "Sully", animacja "Kubo i dwie struny", a także kolejna część cyklu "Underworld" to tylko kilka spośród aż dziesięciu tytułów, które trafią na ekrany polskich kin w piątek, 2 grudnia.

Dramat Gartha Davisa "Lion. Droga do domu" to poruszający, pełen emocji i niezwykłej energii film zainspirowany prawdziwą historią o nadzwyczajnej odwadze i wielkiej sile miłości. Pięcioletni chłopiec gubi się na ulicach Kalkuty, tysiące kilometrów od domu. Napotkanym ludziom nie jest w stanie powiedzieć wiele o sobie. Nie zna swojego nazwiska ani adresu. Zdany wyłącznie na siebie, musi stawić czoło zagrożeniom czyhającym na ulicach wielomilionowego miasta. W najmniej oczekiwanym momencie jego los odmienia para Australijczyków. 25 lat później, już jako mężczyzna, wyrusza na poszukiwanie utraconego domu i rodziny. W obsadzie znaleźli się fenomenalny Dev Patel ("Slumdog. Milioner z ulicy"), Rooney Mara ("Dziewczyna z tatuażem") oraz Nicole Kidman ("Godziny").

Reklama

Wyreżyserowany przez Marka Gajczaka i Leszka Gnoińskiego "Jarocin, po co wolność" to pierwszy film dokumentalny obejmujący całą historię tytułowego festiwalu - od jego początków w latach 60. i 70. przez eksplozję popularności w latach 80. po trudne lata 90. i współczesność. Podróż przez kilka dekad ukazuje wyjątkową siłę muzyki, która staje się bohaterem i narratorem filmu. Film opowiadany jest nie tylko wspomnieniami rockowych buntowników i jarocińską ścieżką dźwiękową, ale także unikalnymi materiałami archiwalnymi i niepublikowanymi dotąd amatorskimi nagraniami.

15 stycznia 2009 roku cały świat był świadkiem "Cudu na rzece Hudson", kiedy to kapitan Chesley Sullenberger posadził uszkodzony samolot na zimnych wodach rzeki Hudson, ratując życie 155 osobom znajdującym się na pokładzie. Jednak, mimo że opinia publiczna i media głośno wychwalały Sully'ego za jego wyjątkowe umiejętności lotnicze, w czasie śledztwa zostały ujawnione fakty, które mogły zniszczyć jego reputację i karierę. Właśnie o tym opowiada "Sully" - najnowszy film Clinta Eastwooda z Tomem Hanksem w roli tytułowej. "Nie jestem lotnikiem, ale wiem, że wylądowanie w takich warunkach nie miało prawa się udać" - mówi ten ostatni.

Urwisty nadmorski klif to miejsce, w którym chłopiec o imieniu Kubo mieszka wspólnie z matką. W położonej nieopodal rybackiej wiosce chłopiec dzieli się z mieszkańcami swoją magiczną umiejętnością ożywiania origami, dzięki czemu szybko staje się znany z opowiadania niezwykłych historii za pomocą papieru. Spokojne życie przerywa pojawienie się ducha z przeszłości, który domaga się vendetty, pomszczenia tego, co stało się przed laty. I tak Kubo łączy siły z mądrą i przebiegłą Małpą oraz walecznym, donkiszotowskim samurajem pod postacią żuka. Wspólnie z nimi wyrusza w nieprawdopodobną podróż, której celem jest rozwiązanie zagadki jego zaginionego przed laty ojca, największego samuraja, jaki kiedykolwiek chodził po Ziemi. Tak w skrócie wygląda fabuła animacji "Kubo i dwie struny".

Kate Beckinsale powraca w roli pięknej, przebiegłej i śmiertelnie niebezpiecznej Selene w kolejnej odsłonie serii "Underworld". "Wojny krwi" to piąta już odsłonie przebojowego cyklu, o rywalizujących ze sobą na śmierć i życie Wampirach oraz Lykanach. Dwa zwaśnione światy znów przenikają się w brutalnej walce o supremację i przeżycie. Do tej pory na całym świecie seria zarobiła prawie pół miliarda dolarów. Za sprawą filmu Anny Foerster ta kwota już niebawem się powiększy.

David (reżyser i scenarzysta filmu Benjamin Dickinson) - główny bohater komedii science-fiction "Creative Control" - to uzależniony od technologicznych nowinek, przemęczony pracownik agencji reklamowej. Przygotowuje kampanię o okularach nowej generacji, dających dostęp do "rozszerzonej rzeczywistości". Jego związek z instruktorką jogi Julilette (Zora Zehetner) przechodzi kryzys. Zazdrości swojemu kumplowi fotografowi mody Wimowi (Dan Gill) wspaniałego życia z seksowną Sophie (Alexia Rasmussen). Tworzy więc przy pomocy okularów... bardzo udanego awatara Sophie. Granice między fantazja i rzeczywistość zacierają się. A namiętności sięgają zenitu i sprawy wymykają się spod kontroli.

"Hiszpański temperament" to zwariowana komedia, o tym jak się bawią, kochają, kłócą i spiskują Hiszpanie z różnych stron Półwyspu Iberyjskiego. Amaia pochodzi z Kraju Basków, nie lubi się stroić a swoim temperamentem mogłaby obdzielić połowę Hiszpanii. Właśnie rzucił ją narzeczony, a do miasta przyjeżdża ojciec by poznać ukochanego córki. Rodzina dla Baska to rzecz święta, dlatego dziewczyna decyduje się na mały przekręt. Poznany na wycieczcie do Sewilli Rafa, rodowity Andaluzyjczyk, czyli największy wróg, wydaje się być najgorszym pomysłem na ratunek. Ale być może najlepszym sposobem na wybrnięcie z tarapatów są kolejne tarapaty?

Buntownik, wizjoner, gwiazda rocka, ale przede wszystkim pisarz. Fascynująca historia Paulo Coelho zaczyna się o wiele wcześniej niż wydanie jego pierwszej książki. Już jako młody chłopak wiedział, że chce być pisarzem. Jego młodość przypadła na burzliwe czasy lat 60. i 70. Eksperymenty z używkami, wolna miłość, przymusowe wizyty na oddziałach psychiatrycznych, bunt przeciwko władzy i współudział w powstaniu brazylijskiej sceny rock'n'rolla stworzyły człowieka, którego książki pokochał cały świat. W tytułowego bohatera w filmie "Paulo Coehlo. Niesamowita historia" Daniela Augusto wciela się Júlio Andrade.

W życiu nie ma przypadków, a za każdy grzech czeka nas kara. Takie wnioski nasuwa seans "Diabelskiego młyna" - jednego z najbardziej oczekiwanych horrorów tego roku. To miała być zwyczajna wycieczka, na zabicie czasu, po malowniczej okolicy Amsterdamu. Gdy autobus z turystami psuje się po środku pustkowia, na jaw wychodzi sekret, który łączy pozornie przypadkowych ludzi. Szukając schronienia w opuszczonym młynie odkryją, że w lokalnej, krwawej legendzie, jest więcej, niż tylko ziarno prawdy, a wrota piekieł czekają na przyjęcie grzeszników.

W spokojnej koreańskiej wiosce dochodzi do szeregu tajemniczych i gwałtownych zgonów a niektórzy mieszkańcy zaczynają zdradzać oznaki prowadzącej do szaleństwa choroby. Śledztwo prowadzi Jongo-Goo, miejscowy oficer policji. Początkowo jako przyczynę zgonów podaje zatrucie dzikimi grzybami, jednak wkrótce zaczyna mieć co do tego wątpliwości. Gdy docierają do niego plotki o tajemniczym Japończyku, który niedawno zamieszkał w okolicznym lesie, nieznajomy staje się głównym podejrzanym. Oznaki opętania zaczyna wykazywać także mała córeczka Jongo-Goo. Od tego momentu policjant zrobi wszystko by ocalić swoje dziecko od niebezpieczeństwa. Tak prezentuje się fabuła południowokoreańskiego "Lamentu".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kinowe premiery
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy