Reklama

Reklama

"W obronie jedzenia": Pokaz specjalny filmu w Krakowie

Co tak naprawdę powinniśmy jeść? W sobotę, 8 kwietnia, w krakowskim Kinie Pod Baranami odbędzie się pokaz specjalny filmu Michaela Schwartza "W obronie jedzenia".

Kadr z filmu "W obronie jedzenia"

Niemal codziennie w mediach pojawiają się nowe nagłówki na temat jedzenia: "Jedz więcej błonnika", "Pij mniej mleka", "Jajka szkodzą", "Jajka są dla Ciebie dobre". Nic dziwnego, że większość ludzi sama nie wie co ma myśleć.

W dokumencie "W obronie jedzenia" reżyser filmu Michael Schwartz wspólnie z dziennikarzem Michaelem Pollanem wyruszają w podróż, która ma pozwolić im odpowiedzieć na pytanie, co właściwie powinniśmy jeść?

Na swojej drodze twórcy spotkają przedstawicieli różnych kultur oraz tradycji żywieniowych - co pomogło nie tylko odpowiedzieć na to pytanie, ale też sformułować kilka prostych zasad opartych na zdrowym rozsądku, których przestrzeganie sprawia, że jedzenie staje się źródłem zdrowia, siły i po prostu codziennej przyjemności.

Reklama

W Kinie Pod Baranami w Krakowie, w ramach inicjatywy FILMS for FOOD, łączącej sztukę filmową z kulinariami oraz festiwalu kulinarnego Najedzeni Fest!, odbędzie się specjalny pokaz tego dokumentu, który został zrealizowany w oparciu o bestsellerową książkę amerykańskiego dziennikarza i działacza społecznego Michaela Pollana.

Autor w swoich licznych wystąpieniach zwraca uwagę na niezdrowy stosunek do zdrowego jedzenia we współczesnej kulturze: zaburzenia odżywiania, zmieniające się trendy i medialny chaos informacyjny wokół jedzenia.

Pokaz filmu "W obronie jedzenia" odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia.INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje