Reklama

Reklama

"W nowym zwierciadle: Wakacje": Powrót Griswoldów

Kolejne pokolenie Griswoldów wyrusza na wakacje. I po raz kolejny ich wymarzony wypoczynek zmienia się w podróż z piekła rodem. Komedia "W nowym zwierciadle: Wakacje" z Edem Helmsem i Christiną Applegate w rolach głównych 1 czerwca debiutuje na płytach Blu-ray i DVD.

Kolejne pokolenie Griswoldów wyrusza na wakacje. I po raz kolejny ich wymarzony wypoczynek zmienia się w podróż z piekła rodem. Komedia "W nowym zwierciadle: Wakacje" z Edem Helmsem i Christiną Applegate w rolach głównych 1 czerwca debiutuje na płytach Blu-ray i DVD.
Kolejne pokolenie Griswoldów wyrusza na wakacje /materiały dystrybutora

Rusty Griswold (Ed Helms), syn Clarka (Chevy Chase) i Ellen (Beverly D’Angelo) - bohaterów kultowej serii "W krzywym zwierciadle. Wakacje" - jest już dorosły, ale wciąż pamięta wakacyjną wyprawę do parku rozrywki Walley World jaką kilkadziesiąt lat wcześniej odbył wspólnie ze swoimi rodzicami i siostrą. Kiedy zdaje sobie sprawę, że jego relacje z żoną (Christina Applegate) i dwoma synami (Skyler Gisondo i Steele Stebbins) nie są już tak zażyłe jak kiedyś, postanawia temu zaradzić. Idąc w ślady swojego ojca organizuje dla całej swojej rodziny niespodziankę - wspólną podróż do Walley World, ulubionego parku rozrywki Ameryki. Co więc może pójść nie tak... 

Reklama

Griswoldowie pojawili się na ekranie po raz pierwszy ponad trzydzieści lat temu, w klasycznej komedii "W krzywym zwierciadle". Widzowie do dziś pamiętają katastrofy, jakie spadły na tę rodzinę podczas podróży po kraju. Podróż Clarka Griswolda, jego żony Ellen i nieustannie kłócących się dzieci: Rusty’ego i Audrey do Walley World, ulubionego parku rozrywki Ameryki, obfitowała w komiczne sytuacje. Była to też niezapomniana podróż widzów na całym świecie, która cieszyła się ogromną popularnością. W kolejnych latach Griswoldowie zabrali nas na "Europejskie wakacje", "Wakacje w Vegas", a nawet spędzili z nami Boże Narodzenie w komedii "W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju", stając się nieodłączną częścią naszej kultury. 

Teraz wracają! Odrobinę starsi, ale niewiele mądrzejsi. Ed Helms wcielił się w Rusty’ego Griswolda, który przejął pałeczkę od swojego ojca Clarka i zamierza zabrać rodzinę do większego, lepszego parku rozrywki Walley World. Nie wie jednak, że po drodze czekają go jeszcze bardziej szalone sytuacje.

- Griswoldowie zarażają optymizmem. W beznadziejnej sytuacji jadą do Walley World czy gdziekolwiek indziej, bo tam wszystko się ułoży. Tak się oczywiście nie dzieje, ale przecież o to właśnie chodzi, bo ważne są chęci - tłumaczy fenomen serii legendarny komiks Chevy Chase, który wystąpił aż w czterech filmach o Griswoldach. - Te filmy stały się fenomenem. Wydaje mi się, że Clark Griswold ma w sobie coś, z czym ludzie się identyfikują, kiedy próbują zrealizować marzenie wbrew wszelkim przeciwnościom - dodaje jego ekranowa żona Beverly D’Angelo.

- Kochamy "W krzywym zwierciadle: Wakacje". To legendarny film. Chcieliśmy, aby nasza nowa wersja "Wakacji" przemówiła do tych, którzy znają i kochają oryginał, ale też do widzów, którzy tego filmu nie widzieli - mówi Jonathan Goldstein, współreżyser i współscenarzysta komedii "W nowym zwierciadle. Wakacje".

- Jestem wielką fanką Griswoldów i ich perypetii. Wszyscy zgodziliśmy się na udział w tym filmie z powodu tego, co stworzyli Beverly i Chevy. Film jest bystry i inteligentny, a przy tym trafia do serca. Nie wszystko może ociekać szyderstwem. W filmie musi znaleźć się wątek emocjonalny, który tu spleciono z szalonym komizmem i niefortunnymi sytuacjami. Uważam to za duży plus - dodaje aktorka Christina Applegate odtwarzająca w filmie rolę Debbie Griswold.

W wakacyjną podróż rodzina Griswoldów wybiera się jedynym w swoim rodzaju samochodem Tartan Prancer, fikcyjnym modelem auta wyglądającym tak samo z przodu jak i z tyłu. - To absurdalne i idiotyczne. Nie wiadomo, czy jedzie do przodu, czy do tyłu - śmieje się Jonathan Goldstein. Ten samochód, w którym drzwi otwierają się nie w tę stronę co powinny, a lusterka pokazują nie tylko to co jest za autem, ale również przed nim, na ekranie wyrósł na jednego z głównych bohaterów komedii.

We wnętrzu Prancera znalazły się najbardziej zadziwiające przyciski. Na stacyjce napisano "shkoni", co w języku albańskim oznacza "jedź". Ale to jedyny zrozumiały element. Niektóre odnoszą się do breloczka. Pozostałe to po prostu przypadkowe ikony, przedstawiające m.in. baterię, piorun, nożyczki, śpiewającego ptaka, rower, nóż i widelec czy żaglówkę. Na niektórych przyciskach nie ma żadnego symbolu. Powodzenia, jeśli chcesz je wypróbować. - Chcieliśmy, aby wszystkie ikonki i wskaźniki były jak najbardziej mylące i niezrozumiałe. Jedną z moich ulubionych jest gałka regulacji temperatury, której kolor zmienia się od niebieskiego do fioletowego. Kiedy jest zimniej: kiedy wskaźnik jest na polu niebieskim czy fioletowym? - wyjaśnia Jonathan Goldstein.

Poniżej umieszczono kolejny panel z trzema dużymi gałkami, które można przekręcać w prawo lub w lewo i które na pierwszy rzut oka przypominają pokrętła do regulacji przepływu powietrza. Po bliższym przyjrzeniu się dojrzymy symbol postaci w różnych etapach ruchu: zadającą cios, wymachującą rękami, na wpół klęczącą i przewracającą się do tyłu. Nad tymi dwoma panelami znajduje się wyświetlacz GPS, który można obsługiwać w wielu językach. Początkowo instrukcje przekazywane są miłym, spokojnym głosem w języku angielskim, jednak wkrótce zmieniają się w agresywną wypowiedź po koreańsku, której Griswoldowie za nic w świecie nie mogą zrozumieć. - Prancer to prezent, który nigdy się nie nudzi - żartuje aktor Ed Helms, odtwórca roli Rusty’ego Griswolda.

Prace na planie komedii "W nowym zwierciadle. Wakacje" rozpoczęły się 16 września 2014 roku w Atlancie, w stanie Georgia, ale zdjęcia realizowano również w Północnej Karolinie. Na terenie parku rozrywki Six Flags Over Goergia w mieście Austell odtworzono Walley World, cel wyprawy rodziny Griswoldów. Tam też nakręcono sceny przejażdżki na kolejce górskiej Velociraptor osiągającej prędkość ponad 100 kilometrów na godzinę!

Na ekrany amerykańskich kin komedia "W nowym zwierciadle. Wakacje" weszła 29 lipca 2015 roku w pierwszy weekend odnotowując przychód w wysokości ponad 14 milionów dolarów. W samych tylko kinach na całym świecie film zarobił blikso 105 milionów dolarów, czyli ponad 3 razy więcej niż kosztowała jego produkcja (31 milionów dolarów). - Mamy nadzieję, że widzowie będą dobrze się bawić, oglądając Griswoldów. I poczują ulgę, że przynajmniej ich rodzina nie jest aż tak szalona - mówi współreżyser i współscenarzysta komedii John Francis Daley.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: W nowym zwierciadle: Wakacje

Reklama

Reklama

Reklama