Reklama

W Londynie stanie pomnik Indiany Jonesa. Dołączy do kultowych bohaterów

Na Leicester Square w stolicy Anglii pod koniec czerwca zostanie odsłonięty pomnik słynnego filmowego archeologa Indiany Jonesa. Jego statua dołączy do monumentów innych kultowych bohaterów filmowych, które tworzą słynną aleję Scenes in the Square .

Jaś Fasola, Sherlock Holmes, Batman, Miś Paddington, Harry Potter czy Królik Bugs. Rzeźby tych słynnych postaci można oglądać na szlaku pomników na słynnym Leicester Square. Wkrótce dołączy do nich nie mniej sławny archeolog Indiana Jones, bohater pięciu filmów i kilku seriali. Jego pomnik zostanie odsłonięty pod koniec tego miesiąca. Na razie, jak podaje serwis Euronews, na placu pojawiła się tajemnicza skrzynia podpisana jako własność dra H. Jonesa. Skojarzenie ze skrzynią, w której znajdowała się Arka Przymierza z pierwszej przygody Indy’ego zdaje się nieprzypadkowe. Tym bardziej, że tuż obok ktoś zostawił kapelusz i bicz.

Reklama

Aleja pomników postaci filmowych Scenes in the Square to projekt realizowany od 2020 roku stworzony przez organizację Heart of London i Radę Westminsteru. Jest jedną z popularniejszych bezpłatnych atrakcji turystycznych stolicy Anglii. Odlane z brązu posągi przedstawiają nie tylko słynne filmowe postaci, ale też słynne rekwizyty i sceny. Jak twierdzi Mark Williams, dyrektor Destination for Heart of London Business Alliance, wszyscy są niezmiernie podekscytowani przed powitaniem w Scenes in the Square Indiany Jonesa. "Szlak pomników to prawdziwa celebracja rozrywki. Niewiele postaci jest bardziej godnych dołączenia do tego grona niż legendarny Indiana Jones" - powiedział.

“Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" w kinach od 30 czerwca

Najnowszy film o przygodach nieustraszonego archeologa, “Indiana Jones i artefakt przeznaczenia", miał światową premierę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Główną rolę zagrał Harrison Ford, dla którego było to pożegnanie z tą postacią. Partnerują mu Phoebe Waller-Bridge jako Helena i Mads Mikkelsen jako nazista Jurgen Voller. Film do brytyjskich kin trafi 28 czerwca i prawdopodobnie właśnie tego dnia zostanie na Leicester Square odsłonięty zostanie pomnik dra Henry’ego Waltona "Indiany" Jonesa Jr. Prawdopodobnie, bo dokładnej daty jeszcze nie ujawniono. W Polsce film “Indiana Jones i artefakt przeznaczenia" będzie można oglądać od 30 czerwca.

 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Indiana Jones | Indiana Jones i artefakt przeznaczenia

Reklama

Reklama

Reklama