Reklama

Reklama

"Venom 2: Carnage": Premiera przyspieszona

Druga część komiksowego hitu "Venom" to jedna z najczęściej przekładanych premier czasu pandemii. Od października ubiegłego roku przesuwano ją już kilkukrotnie, ostatnio na 15 października tego roku. Teraz studio Sony zdecydowało się na kolejną zmianę. Tym razem na korzyść fanów występującego w filmie Toma Hardy'ego, którzy będą mogli zobaczyć ten film o dwa tygodnie wcześniej, bo już 1 października.

Kadr z filmu "Venom 2: Carnage"

Sony ogłosiło swoją decyzję niedługo po tym, jak inne komiksowe widowisko, film Disneya/Marvela "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" zaskoczyło analityków rynku kinowego i zarobiło w kinach o wiele więcej niż się spodziewali. Film w reżyserii Destina Daniela Crettona pobił jeden z rekordów kasowych ustanowionych jeszcze przed pandemią, co dało wyraźny sygnał do tego, że widzowie coraz chętniej zaglądają do kin pomimo lęku przed koronawirusem.

Wynik finansowy filmu "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" stał się też kolejnym argumentem za tym, by najgorętsze nowości filmowe pokazywać tylko w kinach. Studia wciąż próbują znaleźć najlepsze rozwiązanie, często decydując się na równoczesne premiery w kinie i na streamingu.

Reklama

"Venom 2: Carnage" w końcu trafi do kin

Studio Sony w ostatnich tygodniach wprowadziło wiele zmian w kalendarzu swoich premier. W sierpniu data premiery filmu "Venom 2: Carnage" została zmieniona z 24 września na 15 października. Teraz film Andy'ego Serkisa trafi do kin 1 października. Inny film tego studia, "Pogromcy duchów. Dziedzictwo", został z kolei przesunięty o tydzień - miał trafić do kin 11 listopada, a wejdzie na ekrany 19 listopada. Zajmie tym samym miejsce zwolnione przez film "Top Gun: Maverick", którego premierę przeniesiono na 2022 rok.

Tego samego dnia co "Venom 2: Carnage" do amerykańskich kin trafią jeszcze takie filmy jak druga część animacji "Rodzina Addamsów", prequel "Rodziny Soprano", czyli "Wszyscy święci New Jersey" oraz muzyczny dokument poświęcony muzyce gospel: "The Jesus Music". Spośród tych produkcji tylko "Rodzina Addamsów" będzie miała równocześnie premierę na platformie VOD.

Pierwsza część filmu "Venom 2: Carnage" trafiła do kin w październiku 2018 roku. w pierwszy weekend wyświetlania zarobiła 80 milionów dolarów. Podobny wynik osiągnął teraz w kinach film "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". W dobie pandemii trudno oczekiwać, że druga część "Venoma" zarobi w kinach tyle samo co "jedynka", która niespodziewanie została kasowym hitem - w sumie na całym świecie film ten zarobił 856 milionów dolarów.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Venom 2: Carnage

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje