Reklama

Reklama

"Venom 2: Carnage" pobił rekord kasowy! Kiedy polska premiera? [zwiastun]

"Venom 2: Carnage" pobił kasowy rekord czasu pandemii. Produkcja w ciągu ostatniego weekendu zarobiła 90 mln dolarów. Premiera filmu w polskich kinach już 15 października.

"Venom 2: Carnage" trafi 15 października na ekrany polskich kin

Być może kryzys kinowy związany z pandemią się kończy. W ciągu ostatniego weekendu trzy filmy zarobiły łącznie ponad 400 mln dolarów. Jednym z nich jest "Venom 2: Carnage", który z 90 mln dolarów zysku pobił kasowy rekord pandemii na północnoamerykańskim rynku. Pozostałe to: chińskie widowisko wojenne "Battle of Lake Changjin" (203 mln dolarów) oraz nowy James Bond "Nie czas umierać" (119 mln dolarów).

Rekordowy "Venom 2: Carnage". Kiedy polska premiera?

Dwa najbardziej dochodowe filmy na północnoamerykańskim rynku to komiksowe "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" oraz "Czarna Wdowa", dystrybuowane przez Disneya. "Venom 2: Carnage" to produkcja Sony Pictures, również oparta na komiksach Marvela. Obydwa te uniwersa kinowe rozwijane są niezależnie od siebie. Ich jedynym łącznikiem jest Spider-Man, który pojawia się zarówno w produkcjach Disneya, jak i Sony.

Reklama

Czytaj więcej: Scarlett Johansson vs. Disney. To koniec głośnego sporu?

"Cieszmy się, że cierpliwość i decyzja o pokazywaniu filmu wyłącznie w kinach przyniosły nam nagrodę w postaci rekordowego wyniku. Cytując pana Twaina: wiadomości o śmierci kina były przesadzone" - skomentował sukces Tom Rothman z Sony.

Druga część komiksowego hitu "Venom" to jedna z najczęściej przekładanych premier czasu pandemii. Od października ubiegłego roku przesuwano ją już kilkukrotnie. W końcu film trafił na ekrany w pierwszy weekend października i zarobił 90 mln dolarów. Wynikiem tym pokonał "Czarną Wdowę" (80 mln dolarów), "Shang-Chi i legendę dziesięciu pierścieni" (75 mln dolarów) oraz film "Szybcy i wściekli 9" (70 mln dolarów).

Na sukces kasowy filmu "Venom 2: Carnage" składa się przede wszystkim młoda, męska widownia. Aż 62 proc. biletów kupili mężczyźni, 55 proc. widowni stanowiły osoby poniżej 25 roku życia.

"Pandemia mniej odstrasza od kin młodszych widzów. Korzystają na tym filmy akcji, horrory oraz widowiska o superbohaterach" - ocenia jeden z analityków kinowych w rozmowie z portalem "Variety".

"Venom 2: Carnage": Aktorzy, zwiastun

"Venom 2: Carnage" to kontynuacja niespodziewanego hitu kasowego, jakim był "Venom", który przyniósł w kinach na całym świecie 855 milionów dolarów zysku. Drugą część filmu wyreżyserował Andy Serkis, a obok Toma Hardy'ego wystąpią w nim Woody Harrelson, Michelle Williams, Reid Scott oraz Naomie Harris.

Polscy widzowie będą mogli zobaczyć film "Venom 2: Carnage" już 15 października.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Venom 2: Carnage

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje