Reklama

Vega kręci "Czarnobyl 2011"

Wszystko wskazuje na to, że już we wrześniu Patryk Vega rozpocznie zdjęcia do swojego najnowszego filmu pt. "Czarnobyl 2011". W głównej roli zobaczymy Annę Dereszowską.

W koprodukcję filmu weszła Syrena Films, która była również koproducentem i dystrybutorem ostatniego filmu Vegi "Ciacho". W czwartek, 19 sierpnia, w siedzibie firmy odbyło się uroczyste podpisanie zawartej 9 sierpnia 2010 umowy koproducenckiej. Syrena Films nabyła również prawa do dystrybucji kinowej i DVD na terenie Polski.

Reklama

Na spotkaniu obecni byli między innymi: Waldemarem Leszczyński, prezes Syrena Films, Tomasz Tokarski, prezes East Pictures będącego głównym producentem filmu, prezes domu maklerskiego IDMSA, Grzegorz Leszczyński, a także reżyser filmu, Patryk Vega.

East Pictures jako pierwsza spółka na polskim rynku zajmująca się produkcją filmową zadebiutowała na rynku NewConnect i wprowadziła nowatorski sposób produkcji filmowej w oparciu o pozyskanie kapitału na GPW.

"To prawdziwe wydarzenie" - powiedział prezes Syrena Films, Waldemar Leszczyński. "Pozyskanie tak dużego kapitału na produkcję filmową od inwestorów giełdowych to krok na przód dla polskiego kina. Syrena Films widzi duży potencjał w tym przedsięwzięciu" - dodał Leszczyński.

Film Vegi ma szansę stać się przebojem kinowym nie tylko na rynku polskim. Już dziś wiadomo, że "Czarnobyl 2011" będzie widowiskową realizacją 3D, która powstanie w języku angielskim i trafi do dystrybucji na rynkach azjatyckich. Na razie Patryk Vega nie zdradza szczegółów swojej najnowszej produkcji. Wiadomo tylko, że w jednej z głównych ról zobaczymy Annę Dereszowską.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Patryk Vega | syrena | Czarnobyl | Vega

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje