Reklama

Uroczystości pogrzebowe Mieczysława Grąbki. Kto przybył na ostatnie pożegnanie?

12 kwietnia na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie odbył się pogrzeb Mieczysława Grąbki. Zmarłego aktora żegnała rodzina, przyjaciele i koledzy po fachu, m.in. Anna Dymna, Krzysztof Głuchowski i Ewa Kaim.

Mieczysław Grąbka: Kariera

Mieczysław Grąbka urodził się 12 kwietnia 1950 roku w Krakowie. W drugiej połowie lat 60. był wokalistą młodzieżowych zespołów beatowych Krucjata Muzyczna Posłów Ferdynanda II i Rubiny. W 1973 roku uzyskał dyplom na PWST w Krakowie. Następnie został aktorem Teatru Starego w Krakowie. Brał też udział w pierwszych edycjach "Spotkań z Balladą", gdzie wykazywał się umiejętnościami choreograficznymi i parodystycznymi.  

W kinie początkowo pojawiał się głównie w epizodach. Zadebiutował w "Skarbie trzech łotrów". Później oglądaliśmy go w "Z biegiem lat, z biegiem dni...", "Kobiecie w kapeluszu" czy "Zaproszeniu". Niewielkie role stworzył również w obrazach "Śmierć jak kromka chleba" i "Wyrok na Franciszka Kłosa".

Reklama

Tak naprawdę zaistniał na ekranie dopiero za sprawą roli pasera Mieczysław "Grubego" w komedii kryminalnej "Vinci" Juliusza Machulskiego. Następnie zagrał w Komorniku" Feliksa Falka, "Zakochanym Aniele" Artur Więcka czy "Ja wam pokażę!" Denisa Delicia. 

W kolejnych latach oglądaliśmy go też w innych głośnych produkcjach: "Wino truskawkowe", "Jak żyć?", "Ile waży koń trojański", "Joanna" czy "Lęk wysokości". 

Jego ostatnimi filmowymi rolami był: "Chrzęstny", chrzestny "Zygi" w "Yumie" i Józef Robak we "Wszystkich kobietach Mateusza". 12 kwietnia Mieczysław Grąbka obchodziłby 74. urodziny.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy