Reklama

"Uprowadzona 2": Kobiety w akcji

5 października na ekranach polskich kin zadebiutuje "Uprowadzona 2" - kontynuacja przygód byłego agenta CIA - Bryana Millsa (Liam Neeson). Irlandzkiemu aktorowi partnerować będzie Famke Janssen.

W drugiej część przygód Bryana Millsa już nie tylko on sam będzie zmuszony do wykazania się sprytem, niezłomnością charakteru i siłą fizyczną. Jego była żona i córka również...

Reklama

Postać byłej żony Bryana, Lenore (Famke Janssen) w 'Uprowadzonej 2" ulega gwałtownej przemianie. Po ogłoszeniu separacji ze swoim drugim mężem, kobieta rozważa powrót do Bryana. "Ich relacje niespodziewanie bardzo się umocniły, ponieważ Lenore przechodzi przez niezwykle trudny okres w życiu" - wyjaśnia Neeson. "Bryan jest monolitem, który pozwala jej pewnie stanąć na własnych nogach. To idealny moment na rozwój związku".

Lenore, tak jak jej córka, dojrzała. "W 'Uprowadzonej' nie była postacią, którą dało się lubić" - podkreśla reżyser Olivier Megaton. "Zawsze elegancko ubrana, perfekcyjna w każdym calu, lecz jednocześnie chłodna emocjonalnie. W kontynuacji staraliśmy się ją bardziej uczłowieczyć" - dodał reżyser.

Janssen potwierdza te słowa: "Nie potrafię zliczyć, ile razy ktoś do mnie podchodził, mówiąc: Ależ byłaś suką w 'Uprowadzonej'!" - wyznaje aktorka. Tym razem ona również znajdzie się w niebezpieczeństwie...

W tamtym filmie córka Bryana, Kim (Maggie Grace) była śmiertelnie przerażoną ofiarą, biernym świadkiem wydarzeń. Od samego początku "Uprowadzonej 2" doskonale jednak widać, że przez te dwa lata całkowicie się zmieniła; dzięki szkoleniu ojca jest o wiele lepiej przygotowana do radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi. A taka właśnie czeka ją w Istambule, który z miejsca rodzinnego spotkania staje się terenem walki o przeżycie.

"Niedaleko pada jabłko od jabłoni, Kim zostaje zmuszona do sprawdzenia, na co ją tak naprawdę stać" - opowiada wcielająca się w tę postać Maggie Grace. "W części pierwszej była naiwną dziewczynką, która nie miała pojęcia o prawdziwym świecie" - dodaje reżyser - "ale ze względu na mocne przeżycia, których doświadczyła, postanowiła stworzyć samą siebie od nowa. Dojrzała do tego, że nie chce już być pasywną ofiarą".


Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych programów i seriali! Kliknij i sprawdź!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Famke Janssen | Uprowadzona 2 | kontynuacja | Akcji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje