Reklama

Reklama

Twórcy "Gry o tron" zekranizują kultowy horror

D.B. Weiss i David Benioff, twórcy hitowej "Gry o tron", wyreżyserują horror na podstawie powieści Lovecrafa.

David Benioff i D.B. Weiss wszystko, czego się dotkną, zamieniają w złoto?

Proza amerykańskiego pisarza H.P. Lovecrafta jest mało znana w Polsce, ale w Stanach zmarły w 1937 roku autor jest uznawany za twórcę odrębnego gatunku - horroru science fiction, przez współczesnych zwanego horrorem kosmicznym. Wszystko dlatego, że w książkach tego twórcy czytelników straszyły istoty z innych światów.

Wątki prozy H.P. Lovecrafta wykorzystywało wielu filmowców, na przykład John Carpenter w filmie "W paszczy szaleństwa" czy Robert Eggers w niedawnym "Lighthouse". Kilka lat temu za adaptację noweli "W górach szaleństwa" zabrał się twórca "Kształtu wody" Guillermo del Toro. Niestety, nie znalazł studia, które chciało wyłożyć pieniądze na ten projekt.

Reklama

Jak donosi "Deadline", teraz za dorobek Lovecrafta zabiorą się twórcy "Gry o tron", D.B. Weiss i David Benioff. Duet ma zająć się reżyserią scenariusza przygotowanego przez Phila Haya i Matta Manfrediego ("Aeon Flux", "Prawdziwa jazda").

Projekt ma bazować na powieściach Lovecrafta oraz na ich adaptacji komiksowej, której autorem jest Hans Rodionoff. Akcja filmu będzie rozgrywać się w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Data premiery nie została jeszcze ujawniona.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: David Benioff

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama