Reklama

Reklama

Twórca "Hannibala" nakręci nową wersję "Christine"

Szykuje się kolejna ekranizacja twórczości Stephena Kinga. Tym razem na celowniku filmowców po raz drugi znalazła się książka "Christine". W 1983 roku na duży ekran przeniósł ją sam John Carpenter ("Halloween", "Coś"). Teraz jej nową ekranizację nakręci Bryan Fuller, twórca takich seriali jak "Hannibal" i "Star Trek: Discovery". Będzie to jego pełnometrażowy debiut reżyserski.

Jak będzie się prezentować nowa "Christine"?

Jak informuje portal "Deadline", nową ekranizację "Christine" wyprodukuje specjalizujące się w horrorach studio Blumhouse. Projekt powstanie dla studia Sony Pictures. Jednym z jego producentów będzie Vincenzo Natali, twórca kultowego "Cube". Fuller nie tylko wyreżyseruje film, ale napisze też jego scenariusz.

Bohaterem "Christine", której akcja rozgrywa się pod koniec lat 70. ubiegłego wieku, jest 17-letni Arnie Cunningham. To cherlawy i inteligentny chłopak, który w szkole jest wyśmiewany i prześladowany, nie ma też powodzenia u dziewczyn. Życie Arniego zmienia się diametralnie, gdy kupuje zdezelowany samochód Plymouth Fury 1958, który jego były właściciel nazwał imieniem Christine. Chłopak doprowadza auto do stanu używalności, a wkrótce zaczyna podejrzewać, że maszyna jest opętana. Kiedy w dziwnych okolicznościach zaczynają ginąć jego prześladowcy, Arnie zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością.

Reklama

Dla Bryana Fullera nie będzie to pierwsze spotkanie z twórczością Stephena Kinga. W 2002 drugim roku napisał scenariusz serialu na podstawie powieści Kinga "Carrie". Popularność przyniosła mu jednak inna ekranizacja literatury, czyli serial "Hannibal", który powstał na motywach powieści Thomasa Harrisa. Fuller był też twórcą takich seriali jak "Gdzie pachną stokrotki" oraz "Herosi".

Twórczość Stephena Kinga zawsze cieszyła się niesłabnącą popularnością wśród twórców filmów i seriali. Jednak ostatnie miesiące to prawdziwy wysyp kolejnych ekranizacji jego dzieł. Na początku czerwca na platformie streamingowej Apple TV+ zadebiutował nowy serial oparty na motywach powieści "Historia Lisey". W przygotowaniu jest przynajmniej kilka innych projektów, w tym "Podpalaczka", "Chapelwaite" czy prequel "Smętarza dla zwierzaków".

PAP life

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Christine | Bryan Fuller

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje