Reklama

Reklama

Twórca Facebooka o filmie Finchera

Założyciel Facebooka - Mark Zuckerberg - skrytykował film "Social Network", twierdząc, że jedyną prawdziwa rzeczą w obrazie Davida Finchera jest... ubranie głównego bohatera.

W najnowszym filmie twórcy "Ciekawego przypadku Benjamina Buttona" Zuckerberg przedstawiony jest przez Finchera jako bezwzględny młodzieniec, który stworzył Facebooka po to, by zwiększyć swoje szanse u dziewczyn oraz dostać się do elitarnego Ivy League.

W spotkaniu ze studentami uniwersytetu Stanford Zuckerberg po raz pierwszy wypowiedział się publicznie na temat opowiadającego o nim filmu, uznając za nieprawdziwą sugestię, jakoby Fecebook miał ułatwić mu kontakty z płcią przeciwną. Zauważył, że zanim wpadł na pomysł serwisu społecznościowego spotykał się już ze swoją dziewczyną Priscillą Chan, podczas gdy w "Social Network" pozostaje odtrącony przez fikcyjną postać Erikę Albright.

Reklama

"Ideą tego filmu jest pokazanie, że pomysł na założenie Facebooka zrodził się z chęci zdobycia dziewczyn" - podsumował Zuckerberg.

"Twórcom nie przyszło do głowy, że można było wymyślić Facebooka dlatego, że po prostu lubi się coś tworzyć" - dodał pierwowzór bohatera filmu.

Zuckerberg zastrzegł jednak, że jedna rzecz Fincherowi i scenarzyście Aaronowi Sorkinowi udała się wyśmienicie. "Interesujące jest to, co im wyszło. Każda koszulka, czy polar, w który mnie ubrali, są identyczne z moimi własnymi ubraniami" - przyznał Zuckerberg.

"Social Network" opowiada o powstaniu portalu społecznościowego Facebook. Pewnego październikowego wieczoru w 2003 roku, po zerwaniu z dziewczyną, Mark Zuckerberg włamuje się do uniwersyteckiej sieci komputerowej i tworzy stronę internetową, będącą bazą studentek Harvardu. Następnie umieszcza obok siebie zdjęcia dziewcząt i zadaje użytkownikom pytanie, o to, która z nich jest atrakcyjniejsza...

Strona otrzymuje nazwę Facemash i staje się niezwykle popularna, wywołując jednocześnie mnóstwo kontrowersji. Mark zostaje oskarżony o celowe złamanie zabezpieczeń, pogwałcenie praw autorskich i naruszenie prywatności. Jednak to właśnie wtedy rodzi się zarys Facebooka.

Główna rolę w filmie Davida Finchera zagrał Jesse Eisenberg. Partnerują mu: Justin Timberlake, Andrew Garfield i Rooney Mara.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: The Social Network | Facebook | twórca

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy