Reklama

Reklama

"Twister": Nowa wersja słynnego katastroficznego filmu

Plan zrealizowania nowej wersji filmu z 1996 roku ma Studio Universal Pictures. Przedstawiciele tej firmy prowadzą już negocjacje z Josephem Kosinskim, który miałby wyreżyserować reboot "Twistera". Kosinski to twórca czekającego na premierę filmu "Top Gun: Maverick" z Tomem Cruise'm w roli głównej.

Helen Hunt i Bill Paxton w filmie "Twister" (1996)

Producentem filmu będzie Frank Marshall, a szczegóły dotyczące jego fabuły pozostają w tajemnicy. Wciąż poszukiwani są scenarzyści, którzy mieliby napisać nową wersję filmu "Twister".

Nie wiadomo do końca, jaki będzie miała ostateczny kształt. Mówi się o reboocie, czyli filmie, który jednocześnie jest kontynuacją, a zarazem nowym początkiem dla ewentualnej dalszej serii.

Wyreżyserowany przez Jana de Bonta "Twister" zarobił w kinach na całym świecie blisko pół miliarda dolarów. Opowiadał o grupie łowców tornad, którzy pracują nad opracowaniem metody przewidywania miejsca, w które uderzy tornado. Do kierowanej przez Jo Harding (Helen Hunt) ekipy powraca na chwilę jej dawny szef i mąż Jo - Bill (Bill Paxton). Chce, by żona podpisała papiery rozwodowe, ale wkrótce wszyscy wpadają w oko tornada.

Reklama

Występujący w "Twisterze" w jednej z głównych ról Bill Paxton zmarł w 2017 roku. Nie żyje także Philip Seymour Hoffman, który wcielił się w rolę Dusty’ego Davisa. Helen Hunt, dla której "Twister" był przełomowym momentem w karierze filmowej (rok później otrzymała Oscara za rolę w filmie "Lepiej być nie może") ostatnio nie ma dobrej passy, jeśli chodzi o sprawy zawodowe. To wszystko wskazuje na to, że nowej wersji "Twistera" potrzeba będzie świeżej krwi.

Dla Kosinskiego wysokobudżetowe widowiska, na jakie zapowiada się nowy "Twister", nie są niczym obcym. Na jego koncie oprócz kontynuacji "Top Gun" są też takie filmy jak "Tron: Dziedzictwo" i "Niepamięć".


PAP
Dowiedz się więcej na temat: Twister

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje