Reklama

TV Puls ukarana za zbyt wczesną emisję filmu "Savages: ponad bezprawiem"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na TV Puls karę w wysokości 50 tys. złotych za błędne zakwalifikowanie filmu "Savages: ponad bezprawiem" do kategorii wiekowej od 16 lat.

Bohaterowie filmu "Savages: ponad bezprawiem"

Film Olivera Stone'a wyemitowany został w TV Puls 15 listopada 2015 o godz. 20.

Reklama

"W odpowiedzi na skargę widza dotyczącą treści filmu 'Savages: ponad bezprawiem' [...] dokonano analizy audycji i stwierdzono, że nadawca niewłaściwie zakwalifikował do kategorii wiekowej od lat 16, film zawierający drastyczne sceny przemocy oraz naturalistyczne sceny seksu i wyemitował go o zbyt wczesnej porze" - brzmi komunikat KRRiT.

Nadawcę ukarano za "naruszenie przepisów dot. kwalifikowania audycji".

KRRiT uznała, że obraz Olivera Stone'a zawiera liczne sceny przemocy, m.in. "podrzynanie gardła, widok ciał pozbawionych głów, które leżą we krwi na ziemi, strzelanie z bliska do ofiary, strzał w tył głowy z widocznym wylewającym się mózgiem, strzelaniny z tryskającą z ran krwią, tortury, podpalanie żywcem, znęcanie się psychiczne nad ofiarą". Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zanotowała także, że w "Savages..." znalazły się naturalistyczne sceny seksu, w tym sceny erotyczne w trójkącie i gwałt.

Nadawca uzasadniał, że "samo występowanie scen przemocy i seksu nie jest wystarczającą przesłanką do zakwalifikowania audycji do kategorii od lat 18", zwracając uwagę na znaczenie kontekstu, w jakim się pojawiają oraz ich znaczenia dla fabuły filmu.

Nakręcony w 2012 roku film Stone'a powstał na kanwie powieści Dona Winslowa "Savages: ponad bezprawiem".

Głównymi bohaterami są hodowcy najlepszej marihuany na ziemi - Ben (Aaron Johnson) i Chon (Taylor Kitsch), którzy prowadzą opłacalny biznes narkotykowy. Niestety zostaje on wykryty pewnego dnia przez meksykański kartel prowadzony przez mężczyznę imieniem Lado (Benicio Del Toro) i kobietę - Elenę (Salma Hayek). Domagają się oni udziałów w zyskach. Kiedy spotykają się z odmową ze strony Bena i Chona, porywają ich.... wspólną dziewczynę i żądają okupu. Mężczyźni godzą się na zapłatę, ale jednocześnie snują alternatywny plan, jak odzyskać ukochaną i zemścić się na meksykańskich handlarzach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje