Reklama

"Tożsamość zdrajcy": Nowe wcielenie Noomi Rapace

"Tożsamość zdrajcy", najnowszy film reżysera Michaela Apteda ("Świat to za mało"), to thriller, którego fabuła niepokojąco zbliża się do rzeczywistości, w której nie ma tygodnia, byśmy nie słyszeli o kolejnych aktach terroru. W filmie z zagrożeniem mierzy się agentka CIA Alice Racine.

Noomi Rapace w scenie z filmu "Tożsamość zdrajcy"

Do głównej roli zatrudniono Noomi Rapace, pamiętną Lisbeth Salander ze szwedzkiej ekranizacji sagi "Millenium". O tej trylogii media nie mówiły już nawet jako o bestsellerze, lecz wręcz jako o fenomenie - tak gigantyczny był jej sukces. Nie byłoby jednak tego sukcesu bez głównej bohaterki: tajemniczej, nieobliczalnej, fenomenalnie uzdolnionej Lisbeth. Rapace uchwyciła jej charakter doskonale. Twórcy "Tożsamości zdrajcy" mieli tę kreację w pamięci, gdy powierzyli Noomi rolę Alice Racine. - Alice jest inteligentna, pełna energii i niezłomnej woli, a także fizycznie niezwykle silna. Noomi doskonale rozumiała naszą bohaterkę, myślę, że jest do niej w wielu aspektach podobna - mówiła producentka Georgina Townsley.

Reklama

-  Nie chodzi o zewnętrzną powłokę - jak wiemy, Noomi jest drobna - lecz o siłę osobowości - dodawał producent Lorenzo di Bonaventura. - Wierzymy w jej dziką wręcz energię i determinację. A jednocześnie Noomi potrafi oddać wewnętrzne rozterki swej postaci. To opowieść o kobiecie, która straciła wiarę w siebie. Świat intryg ją przerósł. Teraz chce się z nim zmierzyć na nowo i zapobiec nadchodzącemu wielkiemu zagrożeniu. Scenarzysta Peter O'Brien również nie krył uznania dla aktorki: - Gdy obserwowałem postępy pracy na planie, z czasem trudno było mi sobie wyobrazić inną Alice niż Noomi.

Aktorka samodzielnie wykonywała znaczną część scen walk i ewolucji kaskaderskich. - Myślę, że do tej pory nie wiedziałam, co to ból - doznałam jednak kilku kontuzji i teraz wiem to już bardzo dobrze - mówiła.

CIA aresztuje mężczyznę podejrzanego o planowanie ataku terrorystycznego na Londyn. Agentka Alice Racine (Rapace), niegdyś as wywiadu, dziś odsunięta od czynnej służby, zostaje niespodziewanie wezwana na miejsce przesłuchania. Szybko odkrywa, że w szeregach CIA kryje się zdrajca. Rozpoczyna się pościg, którego stawką jest życie milionów ludzi i bezpieczeństwo kraju. Choć oficjalnie Alice to niebezpieczny zbieg, tylko ona może udaremnić śmiercionośny atak biologiczny na miasto. Wśród garstki osób, którym może zaufać, jest tajemniczy Jack Alcott (Orlando Bloom), który stanie z nią ramię w ramię w walce o Londyn.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje