Reklama

Reklama

"Top Gun: Maverick" zarobił już 900 milionów dolarów

"Top Gun: Maverick" zarobił na całym świecie już ponad 900 milionów dolarów. Jest dopiero trzecim filmem od wybuchu pandemii, któremu udała się ta sztuka

"Top Gun: Maverick" zarobił na całym świecie już ponad 900 milionów dolarów. Jest dopiero trzecim filmem od wybuchu pandemii, któremu udała się ta sztuka
Tom Cruise jako Pete "Maverick" Mitchell /materiały prasowe

"Top Gun: Maverick" barierę 900 milionów dolarów przekroczył w miniony poniedziałek. Złożyło się na nie 474,8 mln dolarów zarobionych w USA i 427,1 mln na pozostałych rynkach świata.

"Top Gun: Maverick" bije kolejne rekordy

Pozostałe dwa filmy, które mogą się pochwalić podobnym wyczynem po wybuchu pandemii to "Doktor Strange w multiwersum obłędu" (943 mln dolarów) oraz "Spider-Man: Bez drogi do domu" (1,9 mld dolarów). Na koncie "Mavericka" obecnie jest 901,9 mln dolarów.

Reklama

Według wytwórni Paramount, ponad 16 procent widowni sequela "Top Gun" widziało film więcej niż raz, a cztery procent obejrzało go cztery razy lub więcej!

Już w zeszłym tygodni, film Josepha Kosinskiego został najbardziej kasową produkcją w karierze Toma Cruise'a. W pokonanym polu zostawił najnowszą część "Mission: Impossible" o podtytule "Fallout" (791 mln dolarów).

"Top Gun Maverick": Najlepiej oceniany film w karierze Toma Cruise'a

"Czekałem ze zrobieniem sequela, aż pojawi się historia warta kontynuacji, a technologia tak się rozwinie, że będzie można realniej przedstawić to, czego doświadcza pilot myśliwca" - Tom Cruise mówił w materiale promującym film "Tom Gun Maverick".

"Top Gun: Maverick" w końcu trafił do kin po dwóch latach zawieszenia z powodu pandemii i spotkał się z ogromnym entuzjazmem, zarówno ze strony widzów, jak i krytyków. Według serwisu Rotten Tomatoes film jest najlepiej ocenianą produkcją w płodnej karierze Toma Cruise'a, zaraz obok najnowszej części serii "Mission: Impossible".

Film ma obecnie znakomite 97 procent na Rotten Tomatoes, taki sam wynik jak "Mission: Impossible - Fallout". To oznacza, że prawie wszyscy recenzenci wystawili mu pozytywną opinię.

"Top Gun": Tego nie wiedzieliście o filmie!

Pierwszy "Top Gun" z 1986 roku odniósł ogromny sukces komercyjny, ale nie wzbudził takiego samego szacunku recenzentów. Wynik kultowego filmu wynosi 58 procent na Rotten Tomatoes. 

Niedawno okazało się, że niewiele brakowało, a aktora znanego z filmowej serii "Mission: Impossible" nie zobaczylibyśmy na ekranie. Producent "Top Guna", Jerry Bruckheimer ujawnił, że Cruise wielokrotnie odrzucał ikoniczną, jak się później okazało, rolę porucznika Pete'a "Mavericka" Michella.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Top Gun Maverick

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL