Reklama

Tomasz Ziętek: Ze śmiercią mu do twarzy

Powiedzieć o Tomaszu Ziętku, że ze śmiercią mu do twarzy, to jak nic nie powiedzieć. Na dużym ekranie debiutował jako... martwy Zbyszek Godlewski, niesiony na drzwiach w "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł". Trzy lata później ginął za ojczyznę jako Jan Bytnar "Rudy" w "Kamieniach na szaniec". Teraz oko w oko ze śmiercią stanie w wyczekiwanym obrazie "Body/Ciało".

W filmie, który przyniósł Małgorzacie Szumowskiej Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale, wciela się aplikanta, asystującego Januszowi Gajosowi. Razem trafią na miejsca najstraszniejszych zbrodni.

Reklama


- Tomek Ziętek został wyłoniony z castingu, na którym było zaledwie 6 osób. Od razu było jasne, że jest znacznie lepszy od innych. Charakteryzuje go naturalność, która zdarza się u jednej osoby na tysiąc, a kamera go uwielbia. Poza tym to jest chłopak niesamowicie wyluzowany, ani razu nie widziałam, aby jakoś szczególnie spiął się z powodu tego, że gra z Januszem Gajosem. To świadczy o sile młodego aktora - jeśli nie spina się w obliczu takiego autorytetu, to znaczy, że coś z niego będzie - mówi Małgorzata Szumowska.

Cyniczny prokurator (Janusz Gajos) i jego cierpiąca na anoreksję córka (Justyna Suwała) próbują, każde na swój sposób, odnaleźć się po tragicznej śmierci najbliższej osoby. Gdy pewnego dnia terapeutka dziewczyny - Anna (Maja Ostaszewska) oznajmi im, że zmarła skontaktowała się z nią z zaświatów i ma dla nich wiadomość, będą zmuszeni zweryfikować swoje poglądy na życie i na śmierć.

Film "Body/Ciało" przyniósł Małgorzacie Szumowskiej Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale. Stawia to ją obok największych nazwisk polskiego kina - Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Kieślowskiego. W obsadzie "Body/Ciało", jak zawsze u autorki "Sponsoringu" i "33 scen z życia", znakomite nazwiska - Janusz Gajos ("Układ zamknięty"), Maja Ostaszewska ("W imię..."), Adam Woronowicz ("Pani z przedszkola"), Ewa Dałkowska ("Korczak"), Władysław Kowalski ("Bogowie"), Tomasz Ziętek, aktorskie odkrycie "Kamieni na szaniec" i Małgorzata Hajewska-Krzysztofik ("33 sceny z życia").

W roli filmowej córki Janusza Gajosa brawurowo debiutuje wszechstronnie utalentowana Justyna Suwała. Autorem zdjęć jest Michał Englert, laureat festiwalu Sundance ("Nieulotne") i FPFF w Gdyni za inny z obrazów Szumowskiej - "33 sceny z życia".

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Ziętek | Body/Ciało

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje