Tomasz Kot laureatem Wiktora
Tomasz Kot otrzymał statuetkę Wiktora w kategorii "aktor roku". Jubileuszowa, 30. gala wręczenia nagród przyznawanych wybitnym osobowościom polityki, sportu, kultury, dziennikarstwa i show-biznesu, odbyła się w poniedziałek, 30 marca, na Zamku Królewskim w Warszawie.
W rywalizacji o tytuł aktora roku Kot pokonał: Janusza Gajosa, Agatę Kuleszę, Dawida Ogrodnika i Roberta Więckiewicza.
Artystą sceny został Dawid Podsiadło. Dwie równorzędne nagrody Akademia Wiktorów przyznała w kategorii twórca roku. Wiktory otrzymali Paweł Pawlikowski i Mariusz Treliński. Za osobowość roku gremium uznało Martynę Wojciechowską.
Reporterka TVP Arleta Bojke otrzymała Wiktora w kategorii dziennikarz roku. - Nigdy nie uważałam, że telewizja to jest gra indywidualna, dlatego uważam, że ta nagroda, ten sukces, to jest nagroda dla całego zespołu ludzi, którzy ze mną pracowali. Dlatego przede wszystkim dziękuję tym, którzy ze mną na Ukrainę jeździli. Dziękuję wszystkim cudownym ludziom, których spotkałam na swojej drodze zawodowej za to, że tę szansę, o której mogłam tylko pomarzyć, mi kiedyś dali, za to, że we mnie wierzyli - powiedziała dziennikarka TVP.
Tytuł odkrycie roku otrzymał Stephane Antiga. Nagrodę siatkarzowi, trenerowi i selekcjonerowi reprezentacji Polski siatkarzy wręczył prezydent Bronisław Komorowski. W ubiegłym roku Polacy wygrali mistrzostwa świata.
Kamil Stoch i Mariusz Wlazły zostali ex aequo sportowcami roku.
Tytuł osobowość nauki i kultury przypadł lekarzowi, prof. Henrykowi Skarżyńskiemu.
Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk został politykiem roku. Były premier nie mógł odebrać nagrody. W nagraniu zaprezentowanym publiczności w Zamku Królewskim w Warszawie podziękował i powiedział m.in., że tęskni. - Mam nadzieję, że w Polsce też za mną ktoś tęskni, oprócz moich wnuków - dodał laureat Wiktora.
Telewizyjna Akademia Wiktorów, złożona z laureatów poprzednich edycji konkursu, przyznaje nagrodę w dziewięciu kategoriach. Dziesiątego laureata wybiera publiczność, głosując na wybraną osobę SMS-ami.
Wiktora publiczności odebrał Cezary Żak.
Laureatami Superwiktorów - nagród za całokształt twórczości - zostali: prezes TVP Juliusz Braun, Krzysztof Zanussi, prof. Jerzy Bralczyk, Jacek Żakowski i Stefan Bratkowski, prawnik, dziennikarz, publicysta i pisarz; w latach 1980-1990 prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
źródło: Veedo/x-news
Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!