Reklama

Tom Hanks i jego żona mają koronawirusa

Słynny amerykański aktor Tom Hanks poinformował w czwartek 12 marca na Twitterze, że on i jego żona Rita Wilson są zakażeni koronawirusem. Oboje przebywają obecnie w Australii, gdzie aktor pracuje przy nowym filmie.

Słynny amerykański aktor Tom Hanks poinformował w czwartek 12 marca na Twitterze, że on i jego żona Rita Wilson są zakażeni koronawirusem. Oboje przebywają obecnie w Australii, gdzie aktor pracuje przy nowym filmie.
Tom Hanks zapewnił fanów, że będzie informował ich o stanie swojego zdrowia / Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic /Getty Images

63-letni Hanks na Twitterze wyjaśnił, że podczas kręcenia zdjęć poczuł się zmęczony i obolały oraz zaczął odczuwać gorączkę. "Aby grać właściwie, trzeba być zdrowym. Dlatego zostaliśmy przetestowani na koronawirusa i okazało się, że wynik jest pozytywny" - napisał Hanks.

"Co teraz? Przedstawiciele służb medycznych mają procedury, za którymi trzeba podążać. Będziemy poddawani kolejnym testom, będziemy na obserwacji odizolowani tak długo, jak jest to niezbędne dla zdrowia publicznego" - dodał aktor.

Gwiazdor zapewnił też, że będzie na bieżąco informował fanów o stanie swojego zdrowia.

Reklama

"New York Times" wcześniej informował, że Hanks pojechał do Australii pracować przy filmie o życiu Elvisa Presleya, w którym gra menedżera "króla rock and rolla", pułkownika Toma Parkera. Aktor nie wyjaśnił, czy zdjęcia nadal będą kręcone.

Tom Parker, impresario Presleya, który doprowadził Elvisa na szczyt i stał się jednym z najsłynniejszych menadżerów w historii muzyki popularnej. Elvisa odkrył, gdy ten był jeszcze nieletni, i namówił wytwórnię RCA, by wykupiła go za 40 tys. dolarów z lokalnej wytwórni Sun Records.

Parker, człowiek o tajemniczym pochodzeniu, odpowiedzialny był za międzynarodową karierę muzyczną i filmową króla rock'n'rolla, z której w pewnym momencie czerpał aż 50 proc. zysków. Biografowie twierdzą, że "Pułkownik" był uzależniony od hazardu i potrzebował ciągle gotówki, dlatego chciał, aby Elvis grał coraz więcej koncertów.

Chociaż impresario utrzymywał, że jest Amerykaninem, okazało się, że urodził się w Holandii i naprawdę nazywał się Andreas Cornelis ("Dries") van Kuijk. W rodzinnym kraju miał być zamieszany w zabójstwo kobiety. Fakt ten może tłumaczyć niechęć menadżera do europejskich podróży, która uniemożliwiła Presleyowi koncerty na naszym kontynencie.

Tom Hanks wychowywał się głównie w rodzinach zastępczych. W szkole średniej zainteresował się aktorstwem. Po pewnym czasie porzucił naukę i dołączył do Riverside Theater. Debiutował w "Poskromieniu złośnicy" Williama Szekspira.

Na srebrnym ekranie pojawił się w 1980 roku. Zagrał w serialu "Bosom Buddies". Następnie wystąpił w filmach: "Plusk", "Wieczór kawalerski" i "Skarbonka". Postrzegany był jako aktor komediowy, ale przełomem w jego karierze stała się rola dramatyczna - adwokata chorego na AIDS - w filmie "Filadelfia". Za tę rolę Hanks otrzymał Oscara.

Rok później zagrał tytułowego bohatera w filmie "Forrest Gump". I znów sięgnął po Oscara. Wcześniej, rok po roku nagrodę Akademii Filmowej odebrał tylko Spencer Tracy. W 1999 roku Hanks otrzymał Złoty Glob oraz czwartą nominację do Nagrody Akademii Filmowej za rolę kapitana Millera w filmie Stevena Spielberga "Szeregowiec Ryan".

Jest jedną z tych gwiazd, które zajmują najwyższe miejsca we wszelkich rankingach aktorskich. Jako jeden z niewielu aktorów zdobył Oscara dwa lata z rzędu. Po raz pierwszy w roku 1994 za "Filadelfię", rok później triumfował dzięki roli, która przyniosła mu dozgonną sławę i przez którą ludzie do dziś wołają na jego widok: "Biegnij, Forrest, biegnij!".

Piątą nominację otrzymał w 2001 roku za rolę w filmie "Cast Away: Poza światem". Wcześniej Hanks postanowił stanąć "po drugiej stronie" kamery: zadebiutował jako reżyser i scenarzysta filmem "Szaleństwa młodości".

W lutym tego roku artysta otrzymał szóstą już nominację do Oscara. Przyniosła mu ją rola Freda Rogersa w komediodramacie "Cóż za piękny dzień" Marielle Heller. Z kolei na początku stycznia gwiazdor otrzymał honorowy Złoty Glob, czyli Nagrodę im. Cecila B. DeMille'a za całokształt twórczości.

O upodobaniach motoryzacyjnych artysty jego fani dowiedzieli się z jednego z portali społecznościowych, na którym pokazał swoje zdjęcie z "małym fiatem" zrobione w Budapeszcie. Na odzew nie trzeba było długo czekać. Polscy fani aktora z Bielska-Białej postanowili podarować mu oryginalnego "malucha", produkowanego kiedyś w tym mieście.

Aktor odebrał auto w Los Angeles, ale nie pojechał nim na galę Oscarów... W jednym z talk show przyznał, że największy problem, jaki ma z "maluchem", jest taki, że okna otwiera się ręcznie i trzeba się przy tym napracować kręcąc korbką.

W 1988 roku Hanks poślubił aktorkę Ritę Wilson. Spotkali się trzy lata wcześniej na planie filmu "Ochotnicy". Mają dwoje dzieci. Dla żony Hanks zmienił wyznanie z katolickiego na prawosławne. Wcześniej, w latach 1978-1987, Hanks był żonaty z aktorką Samanthą Dillingham. Z tego małżeństwa ma dwoje dzieci, a syn Samanthy i Toma, Colin, również jest aktorem.

Hanks jest spokrewniony z 16. prezydentem USA Abrahamem Lincolnem. Wspólnym przodkiem Lincolna i aktora był John Hanks, urodzony w 1687 roku, który był pradziadkiem matki Abrahama Lincolna - Nancy Hanks.

Aktor od około 2013 roku boryka się z ciężkim przypadkiem cukrzycy. W 2016 roku choroba nasiliła się, powodując bóle i pogorszenie jego stanu zdrowia.

W środę 11 marca pojawiła się informacja, że koronawirusem zarażony jest również Daniel Radcliffe. "Daniel Radcliffe uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Aktor jest pierwszą znaną osobą, w przypadku której potwierdzono tę chorobę" - taki szokujący wpis pojawił się na twitterowym koncie BBC NewsTonight.

Ta informacja zaczęła być szybko udostępniana przez użytkowników platformy. Szokującego tweeta udostępniły na swoim koncie m.in. tak poważane osoby jak korespondentka "New York Timesa" przy Białym Domu, Maggie Haberman.

Tamę fake newsowi postawił dopiero agent aktora - zaprzeczył on, by informacja była prawdziwa. Wiadomość była widoczna na Twitterze przez około siedem godzin. Fałszywe konto BBC, z którego zaczęła rozprzestrzeniać się plotka, zostało już usunięte.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Tom Hanks | koronawirus | Rita Wilson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy