Reklama

Tom Cruise: Złoty chłopiec

Wywołuje skandale, należy do sekty i rozwodzi się po raz trzeci. Ale wciąż odnosi sukcesy zawodowe: zarabia krocie, a jego słynny uśmiech ubezpieczono na 10 milionów dolarów!

Bywa nazywany złotym chłopcem Ameryki i maszynką do zarabiania pieniędzy. Nie ma się co dziwić, skoro 50-letni gwiazdor okupuje pierwsze miejsce na liście najlepiej opłacanych aktorów z 75 milionami dolarów, które wpłynęły na jego konto w ciągu roku.

Reklama

Zarabia tyle m.in. dlatego, że w kontraktach zastrzega sobie procent od zysków ze swoich filmów. Najbardziej dochodowym okazał się "Mission: Impossible - Ghost Protocol" (2011). Czwarta część szpiegowskiego cyklu przyniosła prawie 700 milionów dolarów, a niemal każdy z 36 filmów, w których zagrał, ponad 100 milionów.

Czemu aktor zawdzięcza ten sukces? - Nic nie robię na pół gwizdka. Pracę traktuję, jakby od niej zależało moje życie - mówi.

I czasem na planie rzeczywiście ryzykuje. Sam występuje w scenach szalonych samochodowych pościgów, a podczas kręconych w Dubaju zdjęć do "Mission: Impossible - Ghost Protocol" wspinał się na Burdż Chalifa, najwyższy budynek na świecie.

Karierę z pewnością ułatwiła mu też chłopięca uroda i promienny uśmiech - Cruise regularnie umieszczany jest na listach najprzystojniejszych i najseksowniejszych mężczyzn. Nie wszyscy jednak sądzą, że należą mu się te tytuły.

Za "chroniczny narcyzm" i "absurdalną religijność" trafił na listę 50 najbardziej obrzydliwych ludzi świata, ogłaszaną przez magazyn "The Beast". Aktor natychmiast wytoczył czasopismu pozew, szczególnie czuły jest bowiem na punkcie swojej duchowości.

Pierwsza żona, aktorka Mimi Rogers, przekonała go do kościoła scjentologicznego uznawanego za jedną z najbardziej niebezpiecznych sekt. Cruise jest jej oddanym wyznawcą i przy każdej okazji próbuje dla swojego kościoła pozyskać międzynarodowe elity. Nie zawsze mu się to udaje, ale "zwerbował" - przynajmniej na czas małżeństwa - swoje dwie kolejne żony: aktorki Nicole Kidman (rozwód) i Katie Holmes (w trakcie rozwodu).

Autor wydanej ostatnio biografii Cruise'a twierdzi, że Holmes została wybrana w castingu na żonę gwiazdora przez duchowego przywódcę scjentologów (i że kolejny konkurs już trwa!). Miłość do Katie narzeczony wyznał osiem lat temu... skacząc po kanapie w programie Oprah Winfrey Show. "Szaleńczo zakochany czy szalony?" - zastanawiali się dziennikarze.

Potem nazwał psychiatrię pseudonauką i krytykował kobiety za to, że leczą się depresji poporodowej. Zaniepokojona jego zachowaniem wytwórnia Paramount zerwała z Cruise'em kontrakt. Kariery Toma to nie zniszczyło.

Na ekrany wchodzi właśnie "Niepamięć" z udziałem tego zdobywcy trzech Złotych Globów, w 2014 roku zaczną się zdjęcia do piątej części "Mission: Impossible", jego gaże nie spadają poniżej 10 milionów dolarów za film. A uwielbiający go Japończycy 10 października obchodzą... dzień Toma Cruise'a.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Na co do kina?

To i Owo

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tom Cruise | sekty | chłopcze | Tom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje