Reklama

To ona pomaga choremu Bruce'owi Willisowi! "Jest dla nas darem"

Rok temu Bruce Willis został zmuszony do przejścia na emeryturę ze względu na postępujące zaburzenia poznawcze. Choć początkowo sądzono, iż przyczyną dolegliwości laureata Złotego Globu jest afazja, niespełna dwa tygodnie temu jego bliscy wyznali, że cierpi on na demencję czołowo-skroniową. Małżonka aktora Emma Heming Willis zdradziła teraz, że korzysta z porad światowej sławy specjalistki od demencji, by jak najlepiej poznać tę chorobę i zapewnić mężowi właściwą opiekę.

Pod koniec marca zeszłego roku rodzina Bruce’a Willisa podzieliła się z fanami smutną informacją o stanie zdrowia aktora. Jeden z najsłynniejszych gwiazdorów Fabryki Snów, którego znamy z tak kultowych produkcji, jak "Pulp Fiction" czy "Szklana pułapka", został zmuszony zakończyć karierę ze względu na postępujące zaburzenia poznawcze. Wstępna diagnoza wskazywała na afazję - schorzenie, które objawia się m.in. problemami z mówieniem, czytaniem i pisaniem. Niespełna dwa tygodnie temu bliscy Willisa ujawnili jednak, że cierpi on na demencję czołowo-skroniową. "Odkąd ogłosiliśmy wykrycie u Bruce’a afazji wiosną 2022 roku, jego stan się pogorszył. Otrzymaliśmy właśnie dokładniejszą diagnozę: demencja czołowo-skroniowa. Choć jest to dla nas bardzo bolesne, czujemy ulgę, że wreszcie znamy konkretną diagnozę" - czytamy w oświadczeniu rodziny aktora.

Reklama

Emma Heming: Żona Bruce'a Willisa opiekuje się chorym mężem

Choroba ta jest specyficzną formą otępienia zwyrodnieniowego, które charakteryzuje się występowaniem u pacjentów zaburzeń zachowania i mowy. Schorzenie zaliczane jest do tzw. tauopatii. Przyczyną tego rodzaju demencji jest bowiem nadmierne gromadzenie się białek tau w płatach czołowych i skroniowych mózgu. Współczesna medycyna nie oferuje niestety żadnego leku, który umożliwiłoby choremu powrót do zdrowia. Dostępne formy terapii pozwalają jedynie łagodzić dokuczliwe objawy.

Żona Willisa nie ustaje jednak w wysiłkach zapewnienia mężowi jak najlepszej opieki. W tym celu skontaktowała się ze światowej sławy specjalistką do spraw demencji i terapeutką zajęciową, Teepą Snow. O tym, że korzysta z jej rad, poinformowała właśnie na Instagramie. "Jestem wdzięczna, że mam okazję pracować ze specjalistką, dzięki której powiększyłam swój zestaw narzędzi do opieki nad chorym na demencję. Teepa jest niezwykle kochającą, współczującą i wykwalifikowaną liderką, która porusza się w tej trudnej przestrzeni z wyjątkową empatią. Jest dla nas darem. Jej strona internetowa zawiera mnóstwo cennych informacji, które i wam mogą się przydać" - napisała Emma Heming Willis.

Komentarz pod jej postem napisała sama Snow. I pochwaliła w nim żonę Willisa za to, w jaki sposób zajmuje się ona chorym mężem. "Emma wykonała absolutnie niesamowitą pracę, opiekując się Bruce’em. Demencja czołowo-skroniowa nigdy nie jest łatwa, ale dzięki odpowiedniemu wsparciu można zwiększyć komfort życia pacjenta. Gratulacje dla Emmy i całej rodziny za ich bardzo ciężką pracę i poświęcenie. To naprawdę niezwykłe!" - podkreśliła ekspertka.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Bruce Willis | Emma Heming
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy