Reklama

"The Toxic Avenger": Elijah Wood nie do poznania. Zagra złoczyńcę

Fani Elijah Wooda wkrótce będą mogli go zobaczyć w zupełnie nowej roli. Aktor wystąpi w roli złoczyńcy w filmie "The Toxic Avenger", który jest remakem kultowego filmu z 1984 roku. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia, promujące produkcję.

Fani Elijah Wooda wkrótce będą mogli go zobaczyć w zupełnie nowej roli. Aktor wystąpi w roli złoczyńcy w filmie "The Toxic Avenger", który jest remakem kultowego filmu z 1984 roku. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia, promujące produkcję.
Elijah Wood /Vincent Sandoval/WireImage /Getty Images

"The Toxic Avenger" to remake kultowego niskobudżetowego filmu wytwórni Troma zatytułowanego "Toksyczny mściciel", który miał premierę w 1984 roku. Pomysł nakręcenia nowej wersji tej produkcji pojawił się już w 2010 roku, ale wtedy planowano, że będzie to "familijna komedia akcji". Plany zmieniały się kilkukrotnie do czasu, gdy za reżyserię nowej wersji "Toksycznego mściciela" wziął się Macon Blair ("I Don't Feel at Home in This World Anymore") i zrobił krwawe widowisko.

Peter Dinklage zagra "Toksycznego mściciela"

W tytułowej roli wystąpi Peter Dinklage. Wcieli się on w postać Winstona, słabeusza pracującego jako woźny w popularnym fitness klubie. Winston dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory, a pomóc może mu tylko drogie leczenie. Niestety jego pracodawca nie zamierza pokryć kosztów tej terapii.

Reklama

Mężczyzna postanawia więc okraść firmę, w której pracuje. W trakcie kradzieży wpada do toksycznych odpadów i zmienia się w zdeformowanego potwora. Jako Toksyczny Mściciel zaczyna szukać odwetu na wszystkich, którzy kiedykolwiek byli dla niego źli.

Elijah Wood zagra w "The Toxic Avenger". Przeszedł wielką transformację

Opublikowano nowe zdjęcia, promujące film "The Toxic Avenger", na których można dostrzec Elijah Wooda. Aktor zaprezentuje się w roli złoczyńcy o imieniu Fritz. Na zdjęciach jest nie do poznania za sprawą upiornej charakteryzacji.

"Wygląd powstał w wyniku dyskusji z naszymi projektantami i samym Elijah" - powiedział Macon Blair w wywiadzie dla Entertainment Weekly.

Choć Elijah Wood kojarzony jest głównie z rolą Frodo w serii filmów z cyklu "Władca Pierścieni", jego udział w remake'u "Toksycznego mściciela" nie dziwi. Wood zafascynowany jest kultowymi horrorami sprzed lat, czego dowód dał, występując w remake'u innej podobnej produkcji, filmu "Maniak" z 1980 roku. 

Z kolei wśród wielu filmów, których jest producentem, są takie tytuły jak m.in. "Oślizgły dusiciel", "Mandy" czy "Kolor z przestworzy" - wszystkie utrzymane w stylistyce kina lat 80. ubiegłego wieku.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Elijah Wood
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy