Reklama

Reklama

Teresa Lipowska w filmie "Za niebieskimi drzwiami"

W warszawskim Szpitalu św. Elżbiety kręcono sceny najnowszego filmu w reżyserii Mariusza Paleja - "Za niebieskimi drzwiami".

Scenariusz powstał na podstawie książki Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule. Jest to historia 11-letniego Łukasza, którego normalne życie zostaje przerwane przez tragiczny wypadek, w wyniku którego chłopiec razem z mamą trafia do szpitala. Kiedy odzyskuje przytomność, dowiaduje się, że jego mama jest w śpiączce. Wtedy trafia pod opiekę sąsiadki, a potem nieznanej mu wcześniej ciotki. Przez przypadek chłopiec odkrywa, że niebieskie drzwi jego pokoju prowadzą do innej rzeczywistości.

W obsadzie filmu zobaczymy Michała Żebrowskiego, Ewę Błaszczyk, Teresę Lipowską, Magdę Nieć, Adama Ferency, a także Dominika Kowalczyka w roli Łukasza.

Reklama

- Zawsze chciałem zrobić film dla dzieci i ten pomysł chodził mi po głowie już od 2000 roku. Teraz na ekranach obecne są tylko amerykańskie produkcje, poza takimi wyjątkami jak hiszpański "Labirynt Fauna". Zależało mi na tym, żeby stworzyć taki film, z którym widz będzie mógł się utożsamić. Młodego widza absolutnie nie można lekceważyć. Jest on równie wymagający jak widz dorosły. Jest to opowieść o miłości, o walce o życie, ale i o trudnych relacjach. Mam nadzieję, że ten film zmierzy się z problemami każdego dorastającego dziecka - powiedział Mariusz Palej, reżyser filmu.

W jednej z ról zobaczymy Teresę Lipowską. - Gram sąsiadkę, która opiekuje się głównym bohaterem. Jest bardzo ciepłą i serdeczną osobą, ale w tym filmie głównym bohaterem jest Łukasz. Jest to historia między "Tajemniczym ogrodem" a "Alicją w Krainie Czarów". Jest tu chłopiec, wchodzący do dziwnego świata, który jest dla niego nie do końca zrozumiały, ale bardzo interesujący - powiedziała aktorka.

Magda Nieć, która wciela się w matkę chłopca, dodała zaś: - Moja bohaterka jest zupełnie normalną, współczesną, więc i zapracowaną kobietą z wyrzutami sumienia, że nie ma jej w domu. Zastajemy ją w momencie, gdy wspólnie z synem wybiera się na wakacje. Są ze sobą w bardzo bliskiej relacji. Łukasz wychowywany jest bez ojca, ale nie oznacza to, że jest mu z tym dobrze. Premiera filmu planowana jest na początku 2016 roku.

AKPA
Dowiedz się więcej na temat: Za niebieskimi drzwiami

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy