Reklama

Reklama

Teatralny debiut Anny Muchy

Aktorka Anna Mucha ("Chłopaki nie płaczą", "Młode Wilki 1/2") zadebiutowała na teatralnych deskach. Dziewczyna Kuby Wojewódzkiego, która ma za sobą filmowe role u Andrzeja Wajdy ("Panna Nikt") i Stevena Spielberga ("Lista Schindlera"), tym razem wystąpiła w "największej offowej produkcji w Polsce", jak reklamowany jest spektakl "Bomba" w reżyserii Macieja Kowalewskiego.

Premiera spektaklu, który grany jest w warszawskim Centrum Artystycznym M25, odbyła się w ostatnią niedzielę, 9 kwietnia. To współczesna opowieść o pewnym polskim miasteczku, do którego przyjeżdża amerykańska ekipa filmowa. Ma ona zamiar wysadzić w powietrze pewną nieczynną fabrykę, aby na potrzeby filmu o spuszczeniu bomby atomowej na Hiroszimę zasymulować "falę uderzeniową".

"Bomba to antywojenne przedstawienie o wolności mocno zanurzone w realiach Polski, kraju, o którym swego czasu mówiło się, że będzie drugą Japonią" - czytamy w opisie spektaklu.

W przedstawieniu wystąpi ponad 20 aktorów, m.in Ewa Szykulska, Maria Seweryn, Rafał Mohr i Tomasz Karolak.

"Bomba najkrócej mówiąc jest o Polsce, tej realnej i tej wyśnionej, tej historycznej i tej współczesnej. Pomimo, że nie jest o papieżu, jest jednak dyskusją ze specyficzną odmianą katolicyzmu, jakim jest polski katolicyzm" - wyjaśnia reżyser spektaklu Maciej Kowalewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL