Reklama

Tajemnica braci Wachowskich

Scenariusz najnowszego filmu braci Wachowskich ("Matrix") - wojennego romansu gejowskiego "Cobalt Neural 9" - trzymany jest w ścisłej tajemnicy. Szczegółów nie znają nawet aktorzy, którzy wystąpią w kontrowersyjnej produkcji.

Według serwisu Deadline, aktorzy, którzy starają się o rolę w najnowszym filmie braci Wachowskich, opowiadającym o zakazanym romansie amerykańskiego i irackiego żołnierza, nie otrzymują od reżyserskiego tandemu wglądu w cały scenariusz. Agenci aktorów skarżą się, że - nie znając szczegółów - nie mogą polecić bądź odradzić swoim klientom przyjęcia roli w danym projekcie.

Reklama

To coraz powszechniejsza strategia wielkich hollywoodzkich wytwórni - z obawy przed przeciekami aktorzy, starający się o rolę w danym filmie, otrzymują jedynie fragmenty dotyczące kreowanych przez nich postaci. Tak było przy okazji castingów do kolejnej części "Spider-Mana", za którego reżyserię odpowiedzialny będzie Marc Webb.

O tym, że trzymanie szczegółów fabuły w tajemnicy przynosi wymierne efekty, przekonuje przypadek "Incepcji". O czym opowiadać miał najnowszy film Christophera Nolana, mało kto wiedział przed premierą. Obraz z Leonardo DiCaprio szturmem zdobył jednak box office, dowodząc skuteczności marketingu, opartego na ukrywaniu narracyjnej zawartości reklamowanego filmu.

O "Cobalt Neural 9" wiadomo na razie tyle, że z uwagi na kontrowersyjną tematykę, ma mieć "zagwarantowaną" najwyższą kategorię wiekową. Nic tak nie przyciąga do kin, jak zakazany film...

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje