Reklama

"Szybcy i wściekli": Samochód z filmu trafi na aukcję

W pełni odrestaurowany samochód sportowy De Tomaso Pantera z 1972 roku, który "zagrał" w scenie napadu na pociąg w filmie "Szybcy i wściekli 5", znalazł się w ofercie aukcji Barrett-Jackson. Licytacja odbędzie się w dniach 22-24 czerwca.

"Szybcy i wściekli": Samochód z filmu na aukcji

Podczas spektakularnego napadu na pędzący pociąg z użyciem zmodyfikowanej lawety ekipa, w skład której wchodzą Paul Walker i Vin Diesel, próbuje ukraść trzy klasyki: właśnie ową Panterę, Forda GT40 i Chevroleta Corvette Grand Sport. Pantera, prowadzona przez Vince’a (w tej roli Matt Schulze) wyjeżdża pierwsza. Jak podaje serwis Robb Report, scena ta jest jedną z najbardziej spektakularnych w całej serii "Szybkich i wściekłych". Nakręcenie jej kosztowało 25 mln dolarów.

Oferowany na aukcji samochód z potężnym 5,8-litrowym silnikiem Cleveland 351 V-8 wygląda jakby dopiero co zjechał z planu filmowego, ponieważ - jak można przeczytać na stronie aukcji - właściciel nabył go w 2013 roku od Universal Studios, gdzie po zdjęciach był odpowiednio garażowany. W trakcie gruntownej restauracji nabywca odnowił m.in. błyszczący czarny lakier i białe detale na karoserii. Zamontował też 17-calowe koła Campagnolo, jakie wóz miał w filmie.

Reklama

Żółta Pantera i król rock and rolla

Model Pantera produkowany był przez włoskiego producenta samochodów De Tomaso w latach 1971-1992. W sumie wyprodukowano nieco ponad 7 tys. aut, z czego ponad 75 proc. sprzedano w Stanach Zjednoczonych. Właścicielem jednego z pierwszych modeli był Elvis Presley. 

Żółtą Panterę z 1971 roku piosenkarz kupił, gdy związał się Lindą Thompson. Historia głosi, że "Król rock and rolla" pewnego razu chciał przed nią chwacko ruszyć z piskiem opon. Wtedy silnik zgasł, na co zirytowany Presley wyciągnął pistolet i oddał kilka strzałów w kierownicę i podłogę.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy