Reklama

​Sylvester Stallone wystawi na aukcji nóż, którego używał jako Rambo

Hollywoodzki gwiazdor kina akcji zamierza sprzedać trzy noże ze swojej kolekcji. Wszystkie - jak zapowiedział - zaprojektowane do filmu "Rambo: Pierwsza krew" z 1982 roku. Jeden z nich naprawdę był użyty w filmie.

Sylvester Stallone: Rambo i jego nóż

"Zostały zaprojektowane przez nieżyjącego już wielkiego knifemakera, Billa Morana" - zachwala na swoim profilu instagramowym słynny odtwórca roli Johna Rambo w pięciu dotychczasowych filmach z tej serii. I dodaje, że eksponaty pochodzą z jego osobistej kolekcji.

Knifmaker to rzemieślnik, który zajmuje się produkcją... "kos", "majchrów", "hajtoków". Tutaj brak dobrego synonimu na określenie noży, których nie stworzono z myślą o krajaniu produktów spożywczych, a o polowaniu i walce, rodem z Dzikiego Zachodu.

Reklama

Nie jest to polska specjalność, ale Bill Moran (1925-2006) miłośnikom tej broni znany jest jako człowiek, który wprowadził wysokie standardy do produkcji "niestandardowych noży" - na bazie stali damasceńskiej, kutych w tradycyjny sposób preferowany przez kowali - przy użyciu młotka i kowadła.

Według strony, która sprzedaje produkty jego projektu, "Pan Stallone" jest wybitnym kolekcjonerem tych akcesoriów. Terminu aukcji jeszcze nie podano. Na razie wiadomo, że odbędzie się "niebawem".

Filmik, na którym Sylvester Stallone opisuje oferowany nóż typu bowie (o prostej głowni), którego używał w filmie "Rambo: Pierwsza krew", można zobaczyć na YouTube, pod hasłem: "Sylvester Stallone's Personal Knife Collection Auction".


PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sylvester Stallone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje