Reklama

"Swing": Julia Kamińska ma kłopot z seksem

Film "Swing" Abelarda Gizy to historia grupy młodych ludzi, szukających urozmaicenia w związkach. Obraz twórców kabaretu LIMO, z Julią Kamińską i Kacprem Rucińskim trafi na ekrany w walentynki.

Akcja filmu rozgrywa się w ciągu jednego popołudnia. Główny bohater, Marek namawia swojego niezbyt rozgarniętego przyjaciela, Andrzeja, do "swingu" - wymiany partnerek, próby przełamania łóżkowej rutyny. Jednak bohaterki - Agnieszka i Lucyna - nie dają się łatwo przekonać do takiego pomysłu...

Reklama

- Agnieszka jest skromną, niepozorną dziewczyną, która ma pewien kłopot związany z seksem. Ponieważ jest osobą bardzo religijną, niepokoi ją to, że reaguje na różne bodźce w sposób niekontrolowany. To prawdziwa postać tragiczna - powiedziała Julia Kamińska, odtwórczyni roli Agnieszki w "Swingu". - Postawa Agnieszki jest mi dość obca, jednak po wielu rozmowach z Abelardem udało mi się znaleźć pomysł na tę bohaterkę - dodała.

- Na planie panowała bardzo domowa atmosfera, biorąca się również z tego, że nie mieliśmy wielkiego budżetu a jakoś musieliśmy sobie radzić. Chyba jednak prościej kręci się film, gdy ma się więcej środków - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Giza, reżyser filmu. - Poradziliśmy sobie, wspólnymi wysiłkami, na raty. Mam nadzieję, że ktoś ma te wszystkie rachunki - dodał.

Zanim "Swing" został sfilmowany, przyciągał teatralną publiczność w Gdańsku. - Mieliśmy komplety, ludzie się śmiali i wszystko wyglądało świetnie, tylko nie mieliśmy za bardzo perspektyw, żeby wyjść z tym materiałem dalej. Pomyślałem, że fajnie byłoby pokazać ten spektakl szerszej publiczności a film daje taką możliwość - tłumaczył Giza.

W rolach głównych występują: Julia Kamińska, Ewa Błachnio, Szymon Jachimek, Karolina Wróbel i Kacper Ruciński.

"Swing" trafi na ekrany polskich kin 14 lutego.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Swing | Julia Kamińska | Kamińśki | Kacper Ruciński | \ Film | Kłopot | Swing

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje