Reklama

Świat w obiektywie Janusza Gajosa

"Mój zawód polega na obserwowaniu ludzi" - mówi Janusz Gajos. Tę umiejętność aktor przekłada na swoją pasję fotograficzną. Portrety i pejzaże autorstwa artysty będzie można oglądać od 28 listopada w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

Po raz czwarty w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej Janusz Gajos zaprezentuje swoje fotografie. Na wystawie zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt prac fotograficznych aktora, wśród nich pejzaże, fotografie portretowe i sytuacyjne.

Reklama

Choć obserwowanie ludzi i świata jest wpisane w zawód Janusza Gajosa, jak sam przyznaje, podglądanie ludzi z jednej strony jest bardzo pociągającym zajęciem, z drugiej jednak, czuje się trochę skrępowany wciskając spust migawki.

"Fotografowanie ludzi to przede wszystkim zajęcie bardzo krępujące. Jest to wkraczanie w czyjąś prywatność. Z drugiej strony, bardzo ciekawi mnie podglądanie ludzi. To jest pewnie odruch mojego działania zawodowego. Nie wiem, czy zostanę z tego rozgrzeszony, ale czasem nie mogę się powstrzymać przed zrobieniem zdjęcia człowiekowi, który niczego nie udaje" - powiedział w rozmowie z PAP Life Gajos.

Co jednak nie oznacza, że artyście łatwiej przychodzi fotografowanie miejsc, które odwiedza w trakcie licznych podróży.

"Pejzaż się nie rusza i nie ucieka. Ucieka tylko światło i to, co jest zmienne w ruchomej części pejzażu - zjawiska atmosferyczne. A w ogóle nic nie jest łatwe, jeżeli chce się to zrobić dobrze" - dodaje aktor.

W fotografii, stając po drugiej stronie obiektywu, Janusz Gajos znika na chwilę z blasku reflektorów. Staje się uważnym obserwatorem. Wrażliwym i wnikliwym.

"Fotografowanie jest sposobem patrzenia na świat, chęcią zatrzymania jego kawałka dla siebie, potem pokazania go innym. No i samo urządzenie, jakim jest aparat - to wspaniała zabawka. Wszystko to sprawia, że lubimy fotografować" - podkreśla Gajos.

Wystawę fotografii Janusza Gajosa można oglądać od 28 listopada do 10 grudnia 2013 w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej w Warszawie.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Janusz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama