Reklama

Reklama

Steve Coogan zagra Jimmy'ego Savile'a

Choć angielskiemu dziennikarzowi telewizyjnemu Jimmy'emu Savile'owi wiele razy zarzucano, że jest pedofilem, nigdy nie odpowiedział za swoje czyny. Po jego śmierci wyszło na jaw, że molestował ponad pół tysiąca dzieci. Mroczna historia Savile’a zostanie opowiedziana w miniserialu stacji BBC One „The Reckoning”. W rolę przestępcy seksualnego wcieli się brytyjski komik Steve Coogan.

Steve Coogan

W trakcie swojej pełnej sukcesów kariery telewizyjnej Jimmy Savile wielokrotnie oskarżany był o pedofilię, jednak sprawy te nie zyskały należnego rozgłosu, a sam Savile zaprzeczał, że jest winny zarzucanych mu czynów. Napisany przez Neila McKaya scenariusz serialu "The Reckoning" opowiada o życiu Savile’a, począwszy od jego młodych lat aż jego śmierci, gdy szczegóły popełnianych przez niego czynów ujrzały światło dzienne. Jak informuje portal "Variety", twórcy serialu współpracowali przy jego produkcji z kilkoma ofiarami Savile’a.

Wywodzący się z klasy robotniczej Savile w młodości pracował w kopalni. Po poważnej kontuzji kręgosłupa zainteresował się muzyką. Był DJ-em na potańcówkach, a potem w radio i telewizji. Począwszy od 1964 roku przez kolejne dwadzieścia lat prowadził program muzyczny "Top of the Pops". W latach 1975-1994 prowadził też program "Jim’ll Fix It", w którym spełniał marzenia dzieci.

Reklama

"Celem tego dramatu jest zbadanie, w jaki sposób przestępstwo Savile’a przez tyle lat zostało niezauważone. A także przestroga, by takie sytuacja nigdy się nie powtórzyła" - mówi producent serialu, Jeff Pope. "To unikalna możliwość oddania głosu ofiarom Savile’a. Czuję, że potężna kreacja Steve’a Coogana w roli Savile’a rozpocznie debatę na temat tego, w jaki sposób kult otaczający celebrytę chroni go przed odpowiedzialnością" - dodaje Sandra Goldbacher ("Guwernantka", "Ania, nie Anna"), która wyreżyserowała wszystkie odcinki miniserialu.

"Przyjęcie roli Jimmy’ego Savile’a nie było łatwą decyzją. Neil McKay napisał inteligentny scenariusz, w którym z wyczuciem porusza przerażającą historię, którą trzeba opowiedzieć" - powiedział o swojej kreacji Steve Coogan.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Steve Coogan | Jimmy Savile

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje