Reklama

Smarzowski: To ostatni film, który zrobiłem na trzeźwo

W minionym tygodniu w sieci i w kinach zadebiutował zwiastun filmu "Pod Mocnym Aniołem". Trailer nowej produkcji Wojtka Smarzowskiego, twórcy "Drogówki", "Róży" i "Wesela", z miejsca stał się hitem Internetu.

"Pod Mocnym Aniołem", który - jak mówi sam Smarzowski - "jest poruszającą historią dwóch miłości; tej do kobiety i tej do wódki", trafi na ekrany kin 17 stycznia 2014 roku.

Reklama

"Alkohol był, dziwnym trafem, obecny we wszystkich moich filmach. Dało mi to do myślenia i postanowiłem, że kolejny z nich będzie wyłącznie o alkoholu" - żartuje reżyser.

I dodaje: "Picie to nasz sport narodowy. Gdyby nasi piłkarze grali tak jak piją, to bylibyśmy dużo wyżej notowani. Może nie w pierwszej dziesiątce, ale nie tak daleko, jak jesteśmy".

"Osobiście jestem smakoszem alkoholu, ale założyłem sobie, że "Pod Mocnym Aniołem" zrobię od początku do końca na trzeźwo. Nie piłem zupełnie alkoholu i jakoś specjalnie nie cierpiałem z tego powodu. A ekipa? Cóż... każdy jest dorosły. Ale był to ostatni film, który zrobiłem na trzeźwo. Fajny eksperyment, ale na raz!" - śmieje się Smarzowski.

Jerzy (Robert Więckiewicz) jest pisarzem i alkoholikiem. Poznajemy go w momencie, w którym uwierzył, że może wygrać z nałogiem. Zakochuje się w młodej dziewczynie (Julia Kijowska) i wreszcie czuje, że ma po co i dla kogo żyć. Jednak nie wytrzymuje długo. Pewnego dnia idzie prosto do baru Pod Mocnym Aniołem, gdzie zaczyna pić...

Wkrótce trafia na odwyk, gdzie spotyka doktora Granadę (Andrzej Grabowski), personel (m.in. Iza Kuna, Robert Wabich) i innych pacjentów (Jacek Braciak, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Marcin Dorociński, Arkadiusz Jakubik, Lech Dyblik, Iwona Wszołkówna, Iwona Bielska, Krzysztof Kiersznowski), którzy tworzą niezwykle barwną galerię postaci. Jedną z metod leczenia jest czytanie spisanych wcześniej opowieści, z czasów kiedy się piło. Swoje historie, zabawne i niekiedy wstrząsające, opowiedzą: reżyser, ksiądz, policjant, kierowca TIR-a, farmaceutka, robotnik, fryzjerka i inni. Wszyscy piją, bo picie to nasz sport narodowy.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pod Mocnym Aniołem | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje