Reklama

Reklama

"Slumdog": Zburzono kolejny dom

Ofiarą akcji wyburzania slumsów w Bombaju padł w środę, 20 maja, dom kolejnej dziecięcej gwiazdy filmu "Slumdog. Milioner z ulicy".

Przybrana matka dziewięcioletniej Rubiny Ali - dziewczynki, która w hollywoodzkiej produkcji wcieliła się w rolę Latiki, powiedziała, że jej mąż został pobity przez policję nadzorującą wyburzanie domostw.

Osiem Oscarów i 326 mln dolarów wpływów z rozpowszechniania filmu nie przyczyniły się dotąd do poprawy warunków życia dwojga dzieci ze slumsów - Rubiny i 10-letniego Azharuddina Mohammeda Ismaila, który zagrał Salima. Dom chłopca zburzono przed tygodniem.

Twórców filmu - opowiadającego historię chłopca ze slumsów, który wygrywa główną nagrodę w teleturnieju - krytykowano, że nie podzielili się zyskami z mieszkańcami bombajskich slumsów, gdzie realizowany był film. Zarzucano im, że aby się wzbogacić, wykorzystali jako aktorów dwoje dzieci z bombajskich slumsów.

Reklama

Twórcy "Slumdoga. Milionera z ulicy" zapewniali, że zrobili wszystko, żeby pomóc młodziutkim gwiazdom filmu. Ustanowili fundusz, który ma zapewnić dzieciom odpowiednie mieszkanie, wykształcenie i lokum, kiedy skończą szkoły. Producent Christian Colson powiedział, że ustanowiony fundusz jest "pokaźny", ale nie zdradził jego wysokości.

Autorzy filmu przekazali też organizacji dobroczynnej 747,5 tys. dolarów, aby pomóc dzieciom z bombajskich slumsów.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Slumdog. Milioner z ulicy | zburzenie | 'Gwiazdy' | slumdog

Reklama

Reklama

Reklama