Reklama

Reklama

"Sinister 2" najpopularniejszą premierą weekendu

"Sinister 2", druga część jednego z najbardziej kasowych horrorów ostatnich lat, przyciągnął do kin całą widownię pierwszej części już w pierwszy weekend wyświetlania, stając się tym samym liderem polskiego zestawienia box office. Film zobaczyło blisko 50 tysięcy widzów.

Horror "Sinister 2" był najchętniej oglądaną premierą weekendu

"Sinister 2" to kontynuacja horroru świetnie przyjętego przez krytykę, która w zaskakujący i oryginalny sposób rozwija temat z pierwszej części, podnosząc poziom strachu na rzadko spotykany pułap.

Szeryf So&So kontynuuje śledztwo w sprawie serii makabrycznych morderstw, która doprowadziła do śmierci jego przyjaciela. Dochodzenie prowadzi go do położonego na odludziu domku zamieszkałego przez Courtney Collins, która wraz z synami Zachiem i Dylanem, ukrywa się tu przed agresywnym mężem. Courtney nie jest świadoma mrocznej tajemnicy, którą skrywa jej nowy dom. Wkrótce odkryją ją chłopcy, znajdując w piwnicy stare amatorskie filmy, których pierwsza projekcja obudzi duchy przeszłości i da nowy początek krwawej krucjacie zła.

Reklama

"Kontynuacje horrorów, które w ostatnich latach najbardziej mi się podobały, rozwijały zawartą w części pierwszej stronę mitologiczną, sprawiając, że widzowie jeszcze bardziej wciągali się w opowiadane historie" - mówi współscenarzysta i producent Scorr Derrickson. "Lubię filmy, które pozwalają dodatkowo docenić wcześniejsze części, poprzez podkreślanie i rozszerzanie różnego rodzaju elementów, które sprawiły, że były one tak ciekawe. A jednocześnie nie są marnymi kopiami, lecz posiadają własną tożsamość i potrafią niejednokrotnie zaskoczyć obranymi przez twórców ścieżkami".

"'Sinister' był w pewien sposób horrorem o oglądaniu horrorów, co okazało się być o wiele mocniejsze niż z początku planowałem. Dostaję gęsiej skórki za każdym razem, gdy oglądam fragmenty amatorskich filmów z części pierwszej. Nie mogliśmy więc nie wykorzystać tej koncepcji w 'Sinister 2'" - dodaje Derrickson.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sinister 2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje