Reklama

Shailene Woodley: Być jak Chuck Norris

Ma dopiero 22 lata, a już imponuje. Shailene Woodley jest młodą kobietą, której ciężko nie kochać i nie podziwiać. Choćby za sam fakt, że interesuje się ochroną środowiska, nosi używane ubrania i woli chodzić boso niż paradować w nowych butach od Louboutina.

Do listy można teraz spokojnie dopisać punkt, że w wyczekiwanym filmie "Niezgodna" Woodley sama wykonywała wszystkie sceny kaskaderskie. "Jeśli piszesz się na udział w filmie akcji i nie nabijesz sobie przy okazji kilku sińców i guzów, to znaczy, że coś jest z tobą nie tak" - powiedziała młoda aktorka w jednym z wywiadów.

Chcąc stać się hollywoodzką gwiazdą kina akcji, Woodley zwróciła się do legendarnego nauczyciela sztuki kaskaderskiej, Garreta Warrena, który szkolił już w zakresie choreografii sztuk walk największe gwiazdy, na czele z Jadą Pinkett Smith, Jessicą Albą oraz Dwayne'em "The Rock" Johnsonem.

Reklama

Na początku filmu bohaterka grana przez Shailene nie ma pojęcia o jakiejkolwiek formie walki. Sekwencje akcji, w których miała wystąpić, okazały się całkiem ciekawie zainscenizowanymi walkami, a nie tylko wystylizowaną nawalanką z blockbusterów. Pod koniec filmu bohaterka Shailene jest już zawodową wojowniczką. Nie staje się superbohaterką. To normalna osoba, która ciężko pracuje nad sobą, ale posiada również słabości, jak my wszyscy.

W jednej z najtrudniejszych scen kaskaderskich wisiała dziesięć metrów nad krawędzią budynku, będąc przypięta jedynie linką zabezpieczającą. Pewnej nocy w Chicago musiała wspiąć się po drabinie na Diabelski Młyn. Właśnie dlatego musiała ćwiczyć nieustannie - każdego kolejnego dnia musiała mieć siłę na wytężoną pracę.

"Pracowaliśmy nad ruchem ciała, przez trzydzieści minut robiła pompki, przysiady, obroty, ćwiczenia plyometryczne, podciągała się na drążku itd. Następne trzydzieści minut poświęcaliśmy na choreografię scen walk: ćwiczyła jiu-jitsu, judo, walkę w bliskim kontakcie, krav magę, boks i muay thai. Następnie trenowała rzucanie nożem w ustalone cele. Ten obóz treningowy, w którym brała udział, był dość intensywny; strzelała z broni palnej, uczyła się walki wręcz itd. Rozpoczęliśmy na pięć tygodni przed rozpoczęciem zdjęć, powtarzając na początku każdego dnia tę samą kolejność, ale potem dołożyłem jej jeszcze podnoszenie ciężarów oraz trening funkcjonalny. Ostatecznie każdego dnia ćwiczyliśmy całe jej ciało, ale codziennie zmienialiśmy strukturę treningu" - Warren opowiedział o przygotowaniach Shailene do roli Tris.

"Niezgodna" w reżyserii Neila Burgera trafi na ekrany polskich kin 4 kwietnia. Obok Shailene Woodley w obrazie zobaczymy Kate Winslet, Maggie Q i Theo Jamesa.


Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Shailene Woodley | Niezgodna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy