Reklama

Reklama

Sencow określił swój stan jako "przedkrytyczny"

Ukraiński reżyser Ołeh Sencow, który od trzech miesięcy prowadzi głodówkę w kolonii karnej na dalekiej północy Rosji, określił swój stan jako "przedkrytyczny" - oświadczyła rosyjska obrończyni praw człowieka Zoja Swietowa.

Ołeh Sencow

Aktywistka spotkała się z Sencowem we wtorek; zgodę na widzenie wydały rosyjskie służby penitencjarne - poinformowały ukraińskie media, powołując się na media rosyjskie.

"Lekarze kolonii karnej, do których Sencow ma zaufanie, robią co mogą, ale niczego nie prognozują. Adwokat (Sencowa) mówił, że podawane są mu kroplówki i preparaty odżywcze, które przyjmuje, ale nie jest to w stanie uratować mu życia" - powiedziała Swietowa.

Aktywistka przekazała, że Sencow nie zamierza przerywać swojego protestu, a jego celem - jak mówiła - wciąż pozostaje uwolnienie Ukraińców, przetrzymywanych w rosyjskich więzieniach.

Reklama

Sencow pochodzi z Krymu i został zatrzymany niedługo po aneksji półwyspu przez Rosję w roku 2014. Na podstawie zarzutów o planowanie działalności terrorystycznej został skazany w Rosji na 20 lat kolonii karnej. Reżyser rozpoczął protest głodowy 14 maja.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Ołeh Sencow

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje