Reklama

"Sekrety mojego taty": Animowana opowieść o traumie Holokaustu [zwiastun]

Film "Sekrety mojego taty" na podstawie powieści graficznej Michael’a Kichka trafi na ekrany polskich kin 1 września.

Film "Sekrety mojego taty" na podstawie powieści graficznej Michael’a Kichka trafi na ekrany polskich kin 1 września.
Scena z filmu "Sekrety mojego taty" /Kino Świat /materiały prasowe

"Sekrety mojego taty" to autobiograficzna opowieść słynnego izraelskiego pisarza i rysownika, Michela Kichki, którego ojciec, jako jedyny ze swojej rodziny ocalał z Holokaustu. Ta przejmująca i wzruszająca animacja jest kolejnym dziełem producenta wielokrotnie nagradzanego filmu "Persepolis". 

"Książka, podobnie jak film, jest opowieścią o traumie i wychodzeniu z niej. Niesie uniwersalne przesłanie i jest wielką lekcją dla dzisiejszej młodzieży" - mówi Michel Kichka.

Dwóch chłopców trafia na ślad rodzinnej tajemnicy i postanawia zmierzyć się z sekretem ukrywanym przez ich ojca od lat. Mądra i wzruszająca animacja, która opowiada o rodzinie żyjącej w cieniu Holokaustu. To obraz o ocalałych i triumfie ludzkiego ducha. 

Reklama

"Sekrety mojego taty": Rodzinna opowieść o traumie

Film powstał na podstawie autobiograficznej powieści graficznej izraelskiego pisarza i znanego rysownika Michela Kichki. Głównym producentem "Sekretów mojego taty" jest Marc Jousset - dyrektor artystyczny nominowanego do Oscara i Złotego Globu oraz nagrodzonego Nagrodą Jury na międzynarodowym festiwalu filmowym w Cannes "Persepolis".

Michel i jego młodszy brat Charly dorastają w Belgii w latach 60-tych. Obaj wiedzą, że ich tata skrywa tajemnicę, o której nie chce nikomu powiedzieć. To milczenie rzuca cień na szczęśliwe życie rodzeństwa. Chłopcy wiedzą tylko, że ich ojciec przyjechał do Belgii, kiedy miał 20 lat i tu założył rodzinę. Michel i Charly czują jednak, że muszą poznać problemy, z którymi ich tata zmagał się w dzieciństwie, aby móc wyrosnąć na silnych i niezależnych ludzi. Nadszedł czas, aby uwolnić się od przeszłości.

Za reżyserię filmu odpowiada Véra Belmont ("Przeżyć z wilkami", "Markiza").

materiały prasowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy