Reklama

Reklama

Sean Penn otrzyma wyjątkową nagrodę za działalność humanitarną

Dwukrotny zdobywca Oscara już niedługo dołączy do grona laureatów The Bob Hope Humanitarian Award. Nagroda ta jest przyznawana za wieloletnie zaangażowanie w działalność filantropijną. "Aktywizm Seana, który konsekwentnie wykorzystuje swoją popularność do inspirowania zmian na świecie, wywarł olbrzymi wpływ na całą globalną społeczność" – uzasaniła decyzję Kim Coleman, współprzewodnicząca komisji selekcyjnej.

16 listopada Sean Penn odbierze nagrodę Amerykańskiej Akademii Telewizyjnej przyznawaną za zasługi w dziedzinie działalności humanitarnej. Ustanowiona w 2002 roku The Bob Hope Humanitarian Award "honoruje osobę, której filantropijne wysiłki są przykładem trwającego od dziesięcioleci pozytywnego wpływu altruizmu Boba Hope’a na społeczeństwo". Jest to jedno z najwyższych wyróżnień przyznanych przez Radę Gubernatorów tej prestiżowej instytucji. Legendarny hollywoodzki aktor, na cześć którego ustanowiono nagrodę, zasłynął wieloma kultowymi rolami komediowymi oraz zaangażowaniem w niesienie pomocy bezdomnym. Tegorocznej komisji selekcyjnej przewodniczyli Kim Coleman i Michael Spiller.

Reklama

Sean Penn: Wybór nie był zaskoczeniem

Przyznanie nagrody Pennowi nie jest zaskoczeniem. Gwiazdor "Rzeki tajemnic" od wielu lat wspiera rozmaite charytatywne inicjatywy, a ponad dekadę temu razem z amerykańską urbanistką i aktywistką społeczną Ann Lee założył organizację Community Organized Relief Effort (CORE), niosącą pomoc ofiarom kataklizmów. Pierwotnie stanowiła ona odpowiedź na potężne trzęsienie ziemi, które w 2010 roku nawiedziło Haiti. Od tamtej pory CORE zapewnia niezbędne wsparcie mieszkańcom obszarów dotkniętych kryzysami humanitarnymi, takimi jak ten w Ukrainie. Rosyjska agresja zastała Penna w tym kraju, dlatego jego fundacja natychmiast zaangażowała się w pomaganie Ukraińcom. CORE pomaga też tym, którzy ucierpieli wskutek pandemii.

"Aktywizm Seana, który konsekwentnie wykorzystuje swoją popularność do inspirowania zmian na świecie, wywarł olbrzymi wpływ na całą globalną społeczność" - stwierdziła w uzasadnieniu Kim Coleman. "Sean jest odpowiedzialny za udzielanie pomocy osobom, które jej najbardziej potrzebują. Jest wzorem i inspiracją dla nas wszystkich" - dodał Michael Spiller.

Uroczyste wręczenie nagrody im. Boba Hope’a odbędzie się 16 listopada w Saban Media Center w Los Angeles. Podczas ceremonii odsłonięte zostaną również popiersia nowych członków Galerii Sław Amerykańskiej Akademii Telewizyjnej. W ten sposób Akademia "honoruje osoby, które wniosły niezwykły wkład w rozwój amerykańskiej telewizji". W gronie laureatów znaleźli się aktorka Rita Moreno, choreografka Debbie Allen, twórca filmów dokumentalnych Ken Burns, magnat medialny i filantrop Robert L. Johnson, dyrektor CBS Bob Daly oraz operator filmowy Donald A. Morgan.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sean Penn

Reklama

Reklama

Reklama