Reklama

Reklama

Sean Penn ambasadorem Haiti

Amerykański aktor Sean Penn, został mianowany ambasadorem misji specjalnej dla Haiti. Hollywoodzki gwiazdor otrzymał ten tytuł, w uznaniu za pomoc humanitarną ofiarom trzęsienia ziemi, które nawiedziło wyspę w 2010 roku.

Aktor został nominowany przez prezydenta Haiti, Michela Martelly, podczas specjalnej ceremonii w Pałacu Narodowym. Głowa państwa podziękowała nowemu ambasadorowi za skierowanie międzynarodowej uwagi na dotknięty tragedią kraj.

Prezydent żartował, że jedynym minusem nowej pozycji aktora jest to, że nie będzie mógł zwracać się do niego po imieniu. Teraz Sean będzie tytułowany "panie ambasadorze".

Aktorowi udało się zebrać ponad 5 milionów dolarów na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi na wyspie. Gwiazdor filmu "Obywatel Milk" organizował akcje charytatywne, udzielał się na forum ONZ, a także sam przebywał na Haiti, gdzie miesiącami pracował fizycznie, aby pomóc poszkodowanym w katastrofie.

Reklama

Sean Penn jest założycielem J/P Haitian Relief Organization, poświęconej ratowaniu życia i szybkiemu wprowadzaniu programów zrównoważonej pomocy dla mieszkańców Haiti. Organizacja została założona kilka miesięcy po trzęsieniach ziemi z 12 stycznia 2010 roku.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: aktor | trzęsienie ziemi | Haiti | Sean Penn

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy