Reklama

Reklama

Scenarzysta Patryka Vegi ponownie w rękach CBŚP

​Scenarzysta pracujący dla Patryka Vegi, który wystąpił też w jego filmie "Bad Boy", został ponownie zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna - podejrzany w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej Psychofans, złożonej z pseudokibiców chorzowskiej drużyny piłkarskiej - był ścigany listem gończym.

​Scenarzysta pracujący dla Patryka Vegi, który wystąpił też w jego filmie "Bad Boy", został ponownie zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Mężczyzna - podejrzany w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej Psychofans, złożonej z pseudokibiców chorzowskiej drużyny piłkarskiej - był ścigany listem gończym.
Patryk Vega na premierze filmie "Bad Boy" /AKPA

Grzegorz B., scenarzysta i aktor w filmach Patryka Vegi, został zatrzymany

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Grzegorza B. poszukiwanego od lipca 2021 roku na podstawie listu gończego. Mężczyzna przed organami ścigania ukrył się w specjalnej skrytce w saunie. Jak nieoficjalnie ustaliła PAP, kilka lat temu B. współpracował ze znanym reżyserem Patrykiem Vegą, u którego był m.in. aktorem i scenarzystą. Grzegorz B. pojawił się m.in. w filmie "Bad Boy".

Prokurator Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej poinformował, że Grzegorz B. był poszukiwany na podstawie listu gończego wystawionego przez Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. "Grzegorz B. jest podejrzanym w śledztwie dotyczącym zorganizowanych grup przestępczych, w tym zorganizowanej grupy przestępczej 'Psychofans', której członkowie wywodzili się ze środowiska kibiców chorzowskiego klubu piłkarskiego" - tłumaczył prokurator.

Reklama

"Już w styczniu 2021 roku doszło do zatrzymania Grzegorza B., któremu prokurator przedstawił zarzuty dotyczące płatnej protekcji, obrotu znacznymi ilościami substancji psychotropowych, nielegalnego posiadania broni palnej oraz nakłaniania do pobicia" - przypomniał.

Wskazał, że wtedy na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach zastosował wobec Grzegorza B. tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. "W kwietniu 2021 roku Sąd Okręgowy w Katowicach nie uwzględnił wniosku prokuratora o przedłużenie okresu tymczasowego aresztowania o dalsze 3 miesiące, czym doprowadził do jego zwolnienia z aresztu śledczego, a w konsekwencji ucieczki i ukrycia się przed organami ścigania" - zaznaczył.

"Na skutek zażalenia prokuratora, Sąd Apelacyjny w Katowicach przedłużył tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od daty ponownego zatrzymania Grzegorza B. Z uwagi na ukrywanie się Grzegorza B. przed organami ścigania na podstawie postanowienia prokuratora rozpoczęto dynamiczne poszukiwania podejrzanego listem gończym, a następnie również na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania" - podał.

Poszukiwaniami Grzegorza B. zajęli się policjanci z katowickiego Centralnego Biura Śledczego Policji oraz z grupy tzw. łowców cieni CBŚP. "Z ustaleń policjantów CBŚP wynikało, że poszukiwany zmieniał miejsca przebywania" - poinformowała PAP rzeczniczka CBŚP podinsp. Iwona Jurkiewicz.

"W wyniku podjętych intensywnych działań, weryfikacji kolejnych informacji policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że mężczyzna ukrywa się na terenie województwa podkarpackiego" - wskazała policjantka.

Zaznaczyła, że podczas przeszukania prywatnego domu policjanci odkryli specjalną skrytkę przygotowaną w pomieszczeniu sauny. "Funkcjonariusze CBŚP, po ściągnięciu drewnianej zasłony siedziska sauny znaleźli ukrywającego się Grzegorza B., który został zatrzymany" - dodała podinsp. Iwona Jurkiewicz.

Po zatrzymaniu Grzegorz B. usłyszał w prokuraturze kolejne zarzuty dotyczących wystawiania stwierdzających nieprawdę faktur VAT oraz do utrudniania przez niego postępowania egzekucyjnego. "Na wniosek prokuratora Sąd Apelacyjny w Katowicach utrzymał stosowany wobec Grzegorza B. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od daty jego ponownego zatrzymania" - przekazał prokurator Karol Borchólski.

Według nieoficjalnych ustaleń PAP Grzegorz B. był w przeszłości współpracownikiem znanego reżysera Patryka Vegi. Z reżyserem współpracował m.in. przy realizacji filmu "Pętla", którego był scenarzystą oraz filmu "Bad Boy", w którym był aktorem.

Za zarzucane czyny może mu grozić do 15 lat więzienia.

"Bad Boy": Fabuła, obsada, zwiastun

"Bad Boy" trafił na kinowe ekrany 21 lutego 2020 roku.

W filmie Patryk Vega odkrywa najgłośniejsze patologie w polskich klubach piłkarskich. Powiązania z mafią i gangsterami, ustawianie meczów, groźby, zastraszania i agresja na stadionach - wszystko to w pełnym gwiazd filmie, w którym pierwszoplanowe role grają: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka i Zbigniew Zamachowski, wspierani m.in. przez kadrowiczów piłkarskiej reprezentacji Polski - Kamila Grosickiego i Sławomira Peszko.

"Bad Boy" to nie tylko inspirowana prawdziwymi wydarzeniami produkcja, która ujawnia najmroczniejszą stronę środowiska piłki nożnej. To również pełna akcji i wyrazistych postaci historia o miłości, zdradzie, pożądaniu i kobietach, które wolą niegrzecznych chłopców.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Patryk Vega | Bad Boy (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL