Reklama

Scenariusz "Priscilli" oburzył Lisę Marie Presley. Chodziło o przedstawienie jej ojca

"Variety" dotarło do dwóch wiadomości, jakie Lisa Marie Presley przesłała Sofii Coppoli, gdy ta przygotowywała się do realizacji "Priscilli" - biografii matka piosenkarki. Okazało się, że ta nie była zadowolona ze sposobu przedstawienia jej zmarłego w 1977 roku ojca.

Oba e-maila zostały wysłane przez Presley 2 września 2022 roku, na kilka tygodni przed rozpoczęciem zdjęć do "Priscilli". Lisa Marie otwarcie pisała, że nie podoba jej się, jak jej ojciec został przedstawiony w przesłanym jej scenariuszu. 

Lisa Marie Presley oburzona scenariuszem "Priscilli"

"Mój ojciec jawi się tu wyłącznie jako drapieżnik i manipulant" - napisała Presley. "Czytam to i widzę jedynie twoją szokująco mściwą i pogardliwą perspektywę. Nie rozumiem, dlaczego to robisz? Będę zmuszona otwarcie wypowiedzieć się przeciwko temu filmowi, przeciwko tobie i własnej matce".

Piosenkarka zasugerowała nawet, że Coppola próbuje wykorzystać nieświadomą konsekwencji Priscillę. „Martwię się, że moja matka nie dostrzega niuansów i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo zmieni się powszechne postrzeganie Elvisa, gdy ten film ujrzy światło dzienne. Czuję się w obowiązku chronić moją matkę, która poświęciła całe życie na podtrzymywanie dziedzictwa mojego ojca. Martwię się, że ona nie rozumie intencji stojących za tym filmem ani jego rezultatów” – pisała córka Elvisa.

Reklama

"Priscilla" kolejnym ciosem dla bliskich Elvisa Presleya?

Artystka nie ukrywała także, że powstanie i dystrybucja filmu, który ukazuje w ten sposób jej ojca, byłoby kolejnym ciosem dla jej rodziny. Presley od lat toczyła batalię z byłym mężem o opiekę nad nastoletnimi córkami. W 2020 roku jej syn popełnił samobójstwo. 

„Musiałam wytłumaczyć mojej córce, że powstaje film, w którym jej dziadek zostanie oczerniony. Moje dzieci w ciągu ostatnich kilku lat przeszły tak wiele – mój rozwód i walkę o opiekę nad nimi, śmierć swojego brata. Wszyscy tonęliśmy w rozpaczy. Nie rozumiem twojej potrzeby zdeptania reputacji mojego ojca. Liczę na to, że przemyślisz swoją artystyczną wizję, by oszczędzić naszej rodzinie publicznego wstydu” – zaznaczyła Lisa Marie.

Sofia Coppola odpowiedziała na zarzuty Lisy Marie Presley

W odpowiedzi na artykuł "Variety" rzecznik Coppoli udostępnił wiadomości, które reżyserka przesłała w odpowiedzi. „Mam nadzieję, że gdy obejrzysz gotowy film, zmienisz zdanie i dostrzeżesz, że chociaż przede wszystkim chciałam złożyć hołd twojej matce, przedstawiłam twojego ojca z wrażliwością, ukazując jego złożoność” – napisała twórczyni "Między słowami". Według "Variety" ze scenariusza usunięto około 10 stron tekstu. Złagodzony został między innymi aspekt różnicy wieku między Elvisem i Priscillą. 

Lisa Marie Presley zmarła 12 stycznia 2023 roku wskutek powikłań po dawnej operacji bariatrycznej. Miała 54 lata.

"Priscilla" jest adaptacją pamiętnika żony Elvisa z 1985 roku. Wdowa po muzyku była osobiście zaangażowana w powstanie filmu. Ten debiutował podczas 80. MFF w Wenecji. Wcielająca się w tytułową rolę Cailee Spaeny otrzymała Puchar Volpiego dla najlepszej aktorki.

Polska premiera filmu Coppoli jest zaplanowana na 9 lutego 2024 roku. Wcześniej film będzie można zobaczyć podczas American Film Festival, który odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 7 do 12 listopada 2023 roku.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Priscilla | Priscilla Presley | Lisa Marie Presley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy