Reklama

Reklama

Sam Mendes: "Spectre" to mój ostatni Bond

Reżyser Sam Mendes przyznał w rozmowie z BBC News, że "Spectre" będzie jego pożegnaniem z serią filmów o Bondzie. Nowy obraz o przygodach agenta 007 trafi do kin 6 listopada.

Reżyser Sam Mendes przyznał w rozmowie z BBC News, że "Spectre" będzie jego pożegnaniem z serią filmów o Bondzie. Nowy obraz o przygodach agenta 007 trafi do kin 6 listopada.
Sam Mendes na planie "Spectrre" /materiały dystrybutora

Wiosną 2013, po zakończeniu zdjęć do swego pierwszego Bonda "Skyfall", Sam Mendes przyznał, że myśl o reżyserii kolejnego obrazu serii sprawa, że czuje się "fizycznie chory". Brytyjczykowi nie przeszkodziło to parę miesięcy później pojawić się na planie "Spectre".

"Ostatnim razem powiedziałem NIE, a potem to zrobiłem, za co spotkała mnie krytyka ze strony moich przyjaciół. Teraz myślę, że to już naprawdę koniec" - Mendes powiedział w rozmowie z BBC News dodając, że praca na Bondem sprawa, że nie masz czasu na inne artystyczne wyzwania.

Reklama

Reżyser przyznał, że realizacja "Spectre" była "zmieniającym życie doświadczeniem", zastrzegł jednak, że to raczej "wybór stylu życia, a nie zlecenie".

Twórca nowego Bonda zapewnił też, że piosenka mająca promować "Spectre" została już nagrana i "jest fantastyczna". "Nie będziecie musieli czekać zbyt długo" - dodał, nie ujawniając jednak nazwiska wykonawcy. Według niepotwierdzonych informacji następczynią Adele - autorki przeboju "Skyfall" z poprzedniego Bonda - ma być Ellie Goulding.

W środę rano premierę będzie miał nowy zwiastun filmu. Być może usłyszymy w nim fragment zapowiadanego przeboju. 

W "Spectre" (premiera 6 listopada 2015) James Bond będzie starał się odkryć prawdę dotyczącą złowrogiej, globalnej organizacji terrorystycznej WIDMO (SPECTRE, czyli Special Executive for Counter-intelligence, Terrorism, Revenge and Extortion). Kluczem do sekretu jest zaszyfrowana wiadomość na temat przeszłości 007.

Przypomnijmy, że grający główną rolę Daniel Craig  wciela się w agenta 007 już po raz czwarty. Partnerują mu Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whishaw, Rory Kinnear, a także Christoph Waltz, Léa Seydoux, Dave Bautista, Monica Bellucci oraz Andrew Scott.

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spectre | Sam Mendes

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy