Reklama

Sala kinowa im. Pawła Małaszyńskiego

Imieniem Pawła Małaszyńskiego została nazwana w poniedziałek jedna z sal w kinie Helios w galerii "Alfa" w Białymstoku. Pochodzący z tego miasta aktor otrzymał też dożywotni bilet na wszystkie seanse w tej sieci kin w Białymstoku.

Sale kinowe w Warszawie mają Zbyszek Cybulski i Gerard Philipe.

Reklama

- Kino chce w ten sposób promować ludzi związanych z filmem, a pochodzących z Białegostoku. Jest to też "ukłon w stronę ludzi, którzy zrobili pierwsze kroki swojej kariery" właśnie w tym mieście - powiedziała dyrektorka białostockiego kina Helios Urszula Komsta.

W zeszłym roku jedna z sal w tym kinie otrzymała imię urodzonego w Białymstoku Tomasza Bagińskiego, reżysera nominowanego do Oscara za krótkometrażowy film animowany "Katedra".

Sam Małaszyński był zaskoczony otrzymaniem dożywotniego biletu do kina. Na konferencji prasowej powiedział, że nie interesuje go show-biznes i stara się do niego dystansować, dlatego chętnie przyjeżdża np. do Białegostoku.

Podczas spotkania odbyła się też promocja książki "Paweł Małaszyński. Aktorzy XXI wieku" Dariusza Domańskiego. Jak powiedział autor, jest to pierwsza książka-wywiad z cyklu o młodych polskich aktorach. Następna będzie najprawdopodobniej o Piotrze Adamczyku.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje