Reklama

Reklama

Ruszyły prace nad drugą częścią filmu "Kapitan Marvel"

Decyzja o oficjalnym rozpoczęciu prac nad drugą częścią komiksowego widowiska "Kapitan Marvel" była formalnością. Pierwsza część filmu zarobiła w kinach ponad miliard dolarów. Portal "The Hollywood Reporter" poinformował, że scenariusz do "Kapitan Marvel 2" napisze Megan McDonnell, a akcja kontynuacji przeniesie się z lat 90. ubiegłego wieku do teraźniejszości.


Informacja o tym, że to właśnie Megan McDonnell napisze scenariusz filmu "Kapitan Marvel 2" nie są jeszcze potwierdzone. Wiadomo jednak, że są z nią prowadzone negocjacje w tej sprawie. I prawdopodobnie zakończą się sukcesem. Dla Megan McDonnell nie będzie to pierwsze spotkanie z komiksowym uniwersum Marvela, którego częścią jest postać Kapitan Marvel. Jest ona jedną ze scenarzystek związanych z projektem serialu "WandaVision", który ma pojawić się na serwisie streamingowym Disney+ jeszcze w tym roku.

Wstępnie premiera drugiej części filmu "Kapitan Marvel" zaplanowana została na 2022 rok. Według informacji, do których dotarł "THR" do projektu nie powrócą odpowiedzialni za sukces pierwszego filmu Anna Boden i Ryan Fleck. Nie rozstają się oni jednak z uniwersum Marvela. Ich nazwiska wiązane są z kolejnym komiksowym serialem, który w przyszłości ma zostać zrealizowany przez Disney+.

Reklama

Nieznane są jeszcze żadne szczegóły dotyczące fabuły filmu "Kapitan Marvel 2". Wiadomo jedynie, że jego akcja umiejscowiona zostanie w czasach współczesnych.

Bohaterką filmu "Kapitan Marvel" jest Carol Danvers, w tej roli Brie Larson.

Zostaje ona wplątana w międzygalaktyczną wojnę pomiędzy kosmicznymi rasami Kree i Skrull. Na skutek wybuchu eksperymentalnego silnika zostaje obdarzona mocą, która czyni ją jednym z najpotężniejszych supererbohaterów Marvela. Oprócz występu w solowym filmie, Kapitan Marvel można było również zobaczyć w finałowej części serii "Avengers", filmie "Avengers: Koniec gry".

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama